Marvanová lhala jako když tiskne a blbci jí uvěřili. Proč? Lhala o Klausovi a amnestii

Klausova amnestie klienty H-Systému vůbec neokradla, i když se doktorka Marvanová tak velmi snažila to na něj hodit. Měla s tím velký úspěch a tento její výmysl stále žije v myslích mnoha lidí. Určitě i v diskuzi, že Zdeňku? Ty klienty okradl samozřejmě Petr Smetka se svými společníky. A také již mnoho let úspěšně bručí. Ale to, co se stalo s konkurzní podstatou H-Systému je tak nestandardní, že to bere dech. Jsem laik, ale jedno vím. Pokud zkrachuje nějaká firma, tak se z prostředků, které zbyly, se nejprve hradí závazky vůči státu, pak vůči zaměstnancům a nakonec vůči věřitelům.

Hana Marvanová

Hana Marvanová

Není možné, aby třeba někdo přednostně dostal nějaký lukrativní pozemek na úkor ostatních věřitelů. Vždy se věc musí nejprve prodat a pak peníze řádně rozdělit mezi všechny věřitele. A věřitelů bylo, v případě krachu H-Systém, něco okolo jednoho tisíce. Takže, co se podle práva mělo stát?

Jak jsem již napsal, tak veškerý movitý a nemovitý majetek měl být sepsán a zpeněžen k uspokojení věřitelů, což se zde ale zcela evidentně nestalo. A co se děje dnes? Nový konkurzní správce se snaží o nemožné. Z rybí polévky udělat zpět akvárium. Nedivím se lidem, kteří se cukají z bytů, které dostavěli, vystěhovat.

Ale na druhou stranu. Jsou si všichni z nich opravdu jisti, že při tom „porcování chcíplého medvěda“ nebyli zvýhodněni a nedostali „čirou náhodou“ nějaký lepší kousek?

Zdroj: Blog autora