Něco o soudružce Angele

Zdroj: paulczynski.cz | Můj euroskepticismus je znám. Sociální inženýrství a neustálé pokusy vnucovat nám jednotné normy na cokoliv jsem popsal v bezpočtu svých blogů. Co se však děje poslední dobou přesahuje všechny meze.

Vážně už jen zbývá norma na tvar toho co z nás vypadne po pozření europotravin. A k tomu všemu Angela Merkel chce zavedení práva zasahovat do národních rozpočtů; více společného hospodářského plánovaní; posílení centrálních evropských institucí a evropanizaci národních myšlenek. Tak to už jsme tu jednou měli, jen se tomu říkalo RVHP.

Proto jsem rád, že mezi našimi europoslanci se najde aspoň jeden, který se nestal eurohujerem a plně si uvědomuje kam se ta slavná sjednocená Evropa řítí. Jen obava o dobrou pověst mi brání to napsat.

A děsí mne, že v čele toho marasmu je opět Velké Německo se svou šéfkou – Angelou Merkel. Zdá se, že se rozhodla ovládnout Evropu, tentokrát bez tanků.

Skoro se nechce věřit, že Angela Merkel žila většinu svého života pod sovětským vlivem ve východním Německu. Tehdy se denně setkávala s plánovaným hospodářstvím, centrálním řízením z Moskvy, direktivním určováním výrobních kapacit a sovětizací všeho, co se vymykalo sovětským vzorům. Ostatně poslechněte si co o tom říká můj kamarád, europoslanec Eda Kožušník.

A co na to Angela?