Jsme jako ty žáby, které v hrnci pomalu vaří… Totalita nastupuje plíživě, ale je tady!

Stát si chce vynucovat i ometání auta od sněhu. Ministerstvo dopravy plánuje doplnit novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích o povinnost řidiče očistit před jízdou vozidlo od sněhu a námrazy, aby měl dostatečný výhled. Návrh novely počítá rovněž se zavedením povinnosti pro chodce pohybující se po neosvětlené krajnici nebo okraji vozovky mít na sobě reflexní prvky. S nimi je chodec pro řidiče viditelný až na 200 metrů, naopak pokud má oblečení černé nebo modré barvy, je to jen 18 metrů. Reflexní prvky ale příliš nefungují za mlhy, deště nebo sněžení.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Zákonodárci ovšem zplodili jako obvykle zmetek. Zapomněli dát  do zákona povinnost očistit auto posraný od holubů. Ostatně stejně to přitahování šroubů připomíná onu moudrost o žábách sedících v hrnci na sporáku, kterým je čím dál víc teplo. Bez nějakého zdůvodňování či dokazování přitahovači šroubů nařídili denní svícení, povinné zimní pneumatiky, reflexní vesty, příručky první pomoci, 50 km rychlost v obcích, a co já vím co ještě, aniž by cokoliv z toho mělo nějaký přínos, až nakonec budou snad řidiči povinně odstraňovat škrábance na autě, buď zdůvodu vyššího odporu vzduchu a tedy vyšší spotřeby paliva (neekologické!) či naopak z vyššího ohrožení chodců (z důvodu který se ještě musí vymyslet – nikoliv dokázat).

Už prý se chystá rádio maximálně s tou jednou vládní, pevně naladěnou stanicí. Okénko premiéra bude střídat kurs češtiny pro imigranty s lektorem Andrejem NeBurešem, ekonomickou univerzitu povede Tomáš Sedláček a pořad Nad událostmi dne prof. Dvořáková, střídána Jiřím Pehe…Jedinou výjimku bude tvořit estrádní rozhovor s prezidentem republiky, ten ovšem nebude mládeži přístupný.

Zdroj: paulczynski.cz