Vzít dítě únoskyni není únosem

Před několika týdny jsme obdrželi e-mail jisté Soñi Klimesové, v němž se píše: „V soucasne dobe je pohresovan Mirek Jadlovsky, syn pana Tomase Jadlovskeho a pani Teresy Panizo Lobato.“ Zanedlouho jsme dostali i dopis, který píše sám TOMÁŠ JADLOVSKÝ, otec syna, kterého jeho matka dvakrát unesla do Španělska:

Vzít dítě únoskyni není únosem

Vzít dítě únoskyni není únosem

Ahoj Tereso,

je mi moc líto, kam až muselo dospět naše manželství a spor o našeho Mirka. Doufám, že jsi si poslechla můj vzkaz, který jsem nechal v neděli večer na Vašem telefonním záznamníku, abys neměla starost, že se nám něco přihodilo, ale samozřejmě jsem nemohl mluvit příliš dlouho, tak nyní vše dovysvětlím.

Současná situace nemusela nastat, kdybys Mirka dvakrát neunesla z ČR do Španělska, nebránila mi soustavně v právu ho vychovávat a trávit s ním volný čas. Když jsi Mirka poprvé unesla v červenci 2010, neumožnila jsi mi ho vidět a trávit s ním volný čas téměř rok, až do repatriace v roce 2011. Když jsi ho z Prahy unesla podruhé v květnu 2012, neumožnila jsi mi kontakt s Mirkem rok a čtvrt, česká soudní opatření jsi ignorovala a nechávala mne stát před madridským bytem tvé matky a Mirka mi neukázala ani z okna, přestože tvoje prolhaná advokátka Zuzana Suchanová v Praze tvrdila, že česká usnesení respektovat budeš. Chvíle, strávené v Madridu na ulici před Vaším domem, kdy jsem slyšel z domovního telefonu žvatlání Mirka na pozadí vysvětlování tvé matky, že mi Mirka nepředáte dokud nezaplatím, byla snad nejhorší v mém životě. Ani lidé, kteří se ke mně v minulosti chovali otevřeně nepřátelsky, se tak podle, vyděračsky a zákeřně nechovali. Nedělám v tuto chvíli nic jiného, než jsi udělala dvakrát ty, a na rozdíl od tebe si nevymýšlím žádná falešná udání z domácího násilí ani nebudu podávat soudu návrh na výživné na dítě ve výši 80% platu, jako jsi to udělala ty.

Chci teď‘ na chvíli zapomenout na všechny starosti a maximálně se věnovat Mirkovi. Každé dítě potřebuje otce i matku, tak ber současnou situaci tak, že 4 roky trávil Mirek z tvé svévole všechen čas s tebou, a nyní bude nějaký čas se mnou. Poslední tři roky jsem nemohl se svým Mirkem strávit ani jeden celý den, když jsi nedodržovala české předběžné opatření a když španělští justiční mafiáni porušovali mezinárodní dohody, zrušili repatriaci po fraškovém řízení, ve kterém jsem nebyl vyslechnut a o jehož odvolacím řízení jsem ani nevěděl, nevykonávali česká soudní usnesení a přidělili mi pár hodin měsíčně s Mirkem, a zpočátku ještě pod dozorem tvých kamarádů, kteří nás šikanovali na každém kroku. Jestli ti toto připadá důstojné pro otcovskou výchovu dítěte, tak jsem tě celé roky našeho manželství asi špatně znal. Kdybys souhlasila se střídavou péčí, kterou jsem ti neustále 4 roky navrhoval, mohli jsme nyní všichni klidně žít a pracovat, nikdo z nás by neměl starosti.

Všichni jsme 12. října 2014 o něco přišli. Ty jsi přišla o monopol na výchovu našeho Mirka, já jsem se kvůli našemu útěku vzdal nejlepší práce, kterou jsem asi v životě měl a i kontaktu s celým svým okolím. Mí staří rodiče teď‘ trpí také, asi stejně jako tvoje matka, která ti únos a falešná obvinění pomáhala vymyslet. Zároveň jsme 12. října 2014 všichni něco získali. Já budu se svým Mirkem tolik času, kolik mi mafiánská justice obou našich banánových států, ČR i Španělska, neumožnila ani za několik let v součtu, je a bude to nejhezčí období mého života. Ty zase poznáš, že jak se chováš k druhým, tak se oni budou chovat k tobě. Jsme na tom v podstatě stejně.

O Mirečka neměj starost, je o něho výborně postaráno, žijeme v prostředí, kde má kontakt s dětmi svého věku, konečně se v pěti letech naučí česky, čemuž jsi rovněž bránila, abys ho měla pouze pro sebe. Trávím s ním skoro všechen čas, je veselý a celou situaci bere jako hru. Vysvětlil jsem mu současný stav tak, že oba rodiče ho máme rádi, a potom, co byl do pěti let jen s maminkou, bude nyní nějaký čas s tátou, aby měl mužský vzor, aby uměl jazyk svého táty a své české vlasti, kterou já po čtyřech letech soudní feminacistické diskriminace a nečinnosti rád nemám, ale jak se k ní postaví Mirek, nechám na něm a jeho rozhodnutí v dospělosti a umožním mu proto její dobrou znalost včetně jazyka. Mým cílem rovněž bylo, aby náš Mirek poznal jiné prostředí než Madrid, kde žil s tebou, tvou ovdovělou matkou a tvou rozvedenou sestrou. Bylo mi smutno z pomyšlení, že můj jediný syn žije v domácnosti tří zahořklých žen nenávidějících muže.

Dlouho jsem o našem útěku přemýšlel a váhal jsem, a rozhodl jsem se až jeden letní víkend, kdy jsem měl z milosti španělských justičních mafiánů pár hodin Mirka v Madridu u sebe. Bydlel jsem ten víkend v jednom hotelu s bazénem, vířivkou, dětským hřištěm a krásným pokojem, kde byla i dětská palanda. Mirek si moc přál, aby mohl zůstat ze soboty na neděli se mnou v hotelu, chtěl spát na palandě a hrát si na hřišti a řádit ve sportovní části hotelu. Když přišel čas, abych ho měl podle nařízení španělských justičních mafiánů na noc předat tobě, protože u mne spát ze soboty na neděli nesměl, řekl jsem mu, že půjdeme k mamince. Mirek mne prosil, že chce ještě jít na večerní plavání a potom spát na palandě. Řekl jsem mu, že to nejde, že musí k mamince, která by se jinak zlobila a volala na tátu policii. Každý měsíc jsi mi posílala výhrůžné SMS-zprávy, že mne udáš na policii, když se opozdím s Mirkovým předáním třeba jen o pár minut, což se v tvé zemi, kde nic nefunguje přesně, může stát skoro kdykoliv. Oblékl jsem ho a vedl ho k tobě. Mirek se na mne cestou vyčítavě koukal, říkal mi – táto, já jsem chtěl s tebou plavat a ty se mnou plavat nechceš. Tehdy se ve mne všechno zlomilo a proto přišel 12. říjen 2014.

Současný stav nemusí panovat dlouho a pokud budeš ochotná k dohodě o střídavé výchově a zastavíš všechna soudní řízení ve svém mafiánském Španělsku, může se vše posunout správným směrem, v zájmu našeho Mirka a jeho práva na oba rodiče. Uvítám, pokud mi pošleš Mirkův očkovací průkaz a lékařské zprávy za poslední 2 roky, když jsi mi navzdory desítkám mých proseb nepředávala žádné zprávy o Mirkově zdravotním stavu. Dokumenty můžeš poslat na mou adresu do Mariánských Lázní, kterou dobře znáš. Dostanou se k člověku, který mi je předá. Když budeš ty vstřícná, budu i já.

Tomáš

Zdroj: stridavka.cz