Sháníte pro manželku nový bílý vibrátor? Teď je ten pravý čas

Ale nejprve absolutní aktualita. Vůbec jsem nechtěl psát o politice. Titulek tomu nasvědčuje. Ale právě teď ČT24 uvedla, že Čína obviňuje USA z podněcování a financování nepokojů v Hongkongu. A Číňané také říkají, že je to podle stejného scénáře jako na Ukrajině. A tak se opravdu zdá, že administrativa prezidenta Obamy již zcela zešílela. Pod vlivem toho, že za šest let žádný pozitivní výkon neodvedli, snaží se nyní jeho ženy a muži na poslední chvíli něco dohnat a dělají to neskutečně blbě. Pokud řeknu, že tím posunují svět na pokraj 3. světové války, bude mi sice spíláno, ale budu mít pravdu.

vibrátory

A teď, po nečekaném úvodu, k věci. Ne vždy je nová věc lepší než ta stará. Například u automobilů. Tak třeba dvanáct let starý Mercedes je zcela jistě lepší než nová Fabie, i když by mohl stát přibližně stejně.

V poslední době jsem hovořil s několika Němci o jejich autech. Jednoho jsem viděl v opravdu starém modelu Mercedesu a on mi s úsměvem povídá. To auto je 24 let staré a já ho zdědil po strýčkovi. Ale jezdí stále perfektně, tak co?

A majitelé bavoráků hovoří podobně. Nicméně o audinách jsem takovou chválu neslyšel. A když jsem před dvaceti lety jednu ojetou koupil, tak sice chodila skvěle, ale po v deseti letech stáří začala mít mouchy.

Prostě a jednoduše, je to věc vkusu. Kdyby mi někdo postavil před barák ten model Chevroletu, kterým jsme před rokem jezdil jako náhradním vozem, tak ho z fleku okamžitě prodám a koupím si za ty peníze „nové staré“ BMW nebo Mercedes. Ti jsou ale o fous dražší.

A telefony? Kdo chce jen telefonovat, nemůže si vybrat jiný telefon než Nokia 6310i. Sám jsem si tu „šunku“ koupil před asi dvanácti lety a podobně jako Klaus a jiní politici na ni nedám dopustit a v životě bych na „čisté telefonování“ nic jiného nechtěl.

A lidí, co jen telefonují a SMSkují je stále ještě hodně dost. Žádné aplikace ve „smart phonu“ je nezajímají a na Internet zcela kašlou. Ovšem, móda je móda a když má něco kamarádka, chce to manželka též.

A co nyní před vánocemi chce, je zcela zřejmé. Pěkný bílý dotykový telefon. Ne, že by ten starý, tlačítkový  „nejezdil“. Jezdí skvěle. Ale doba si žádá své. A tak, jako milující manžel jsem začal pátrat.

Drahých špičkových dotykových telefonů je hafo, ale těch levnějších bílých už tak moc není. Nu, což. Zeptáme se operátora. Schválně ho nebudu jmenovat, ale mnozí to poznají.

Operátor vám dá nabídku, kterou nedokážete odmítnout. Navyšte si data z 1,5GB na 3GB, zaplaťte měsíčně o tolik a tolik více a my vám to na první půlrok zlevníme, což je zvýhodnění.

To je ale ta samá nabídka, jako kdyby mi hospoda řekla: „Pane Hermánku, my Vám za zvýhodnění 50,- Kč dáme místo pěti Plzní deset“. Zdánlivě skvělá nabídka, Plzeň za 10,- Kč, ale já už pomalu nevypiji ani těch pět. A to samé s těmi daty.

A když jsme v těch technických otázkách, tak ještě jeden tip: Nebojte se ztráty Vašich kontaktů, samozřejmě pouze tehdy, pokud jste zaháčkováni u nějakého Velkého Bratra, třeba Google.

Já mám kromě mobilu ještě „vlastní tablet Samsung“, což nesmírně pobavilo to pako Zápotockého. Ten už opravdu neví, co do diskuzí psát, tak tam s prominutím „sere“, co ho napadne. Většinou naprosté kraviny, teď si navykl psát o mě jako o „prorokovi“.

Takže zpět k tabletu. Je z roku 2011, takže má nalítáno. A před časem začala vypadávat wifina. Sice skoro vždy šla nakopnout, ale bylo to pracné. A tak jsem včera udělal pokus a spustil jsem „obnovit tovární data“.

I když jsem z oboru, tak ale 40 let starého oboru. A s těmito zařízeními si spíše vykám než tykám, tak tento „reset“ dopadl skvěle. Wifina chodí a kontakty tam naskákaly, jakmile jsem se přihlásil ke Google účtu.

Jo a na ten „vibrátor“ bych zapomněl. Nakonec jsem se tedy s operátorem dohodl, že na bezúročné splátky koupím bílý telefon IBM a kurýr s ním přisviští až ke mně do postýlky.

A že neznáte žádné mobily IBM? Já také ne, ale firma Línovo před deseti lety koupila jednu z divizí firmy IBM.

A ještě jeden drb z oboru: Víte, co znamená „Huawei“ ? ČÍNA VPŘED. Tak na to prosím nezapomínejte.

P.S. Protože, jak je vidět stupeň nechápavosti některých zdejších diskutérů (nebo schopnost tuto nechápavost předstírat) je velká, tak tímto sděluji, že naprostou většinu svých blogů píši na Notebooku IBM ThinkPad, zakoupeném od firmy Lenovo.
No, tak jsem si myslel, že by mohlo být vtipné, aby Lenovo vyrábělo pro IBM mobily. Kvalitnější, výkonnější a samozřejmě dražší. Je jediný důvod, proč ne?
A kdyby někdo nepochopil, že jde o nadsázku, tak ať si nechá vystavit certifikát vyššího stupně natvrdlosti.

Zdroj: Blog autora