Solidární rozdělení imigrantů? Zamoření Evropy islamisty, které si budeme na krmníku živit, aby nás jednoho dne podřezali?

Už je to tady. Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza navrhuje, aby i Česká republika přijala imigranty z Afriky a dalších zemí. Prouza navrhl, že je čas pomoci těm zemím, kde je migrace velký politický problém. Součástí toho je více se otevřít, dát některým skupinám migrantům možnost žít tady tak, aby se tento problém rozložil mezi všechny evropské země.

Islamistické prase drží uřezanou hlavu

Islamistické prase drží uřezanou hlavu

A já se ptám, co je tohle za řešení? Ano, některé země mají problém s imigranty. Tím, že si je rozděli všechny státy EU se možná na chvíli problémovým zemím uleví, jenže po čase budou mít problémy všechny země a ke dnu půjde celá Evropa… „Solidárně rozdělený problém“ mi připomíná stav z minulého režimu, tzv. „solidárně rozdělená bída“.

Když už někdo tak moc chce přerozdělovat, co tak přerozdělovat i jisté naše problémové občany? Nebo solidarita jenom jedním směrem? Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější? Ať si pan Prouza nastěhuje pár těchto přistěhovalců k sobě na zahradu. Nebo to má být „solidarita“ typu, že se někdo napakuje na dotacích a ostatní ať zažívají zvýšenou kriminalitu a další problémy?

Pan tajemník Prouza dále říká: „Je to také o tom, vzdělávat českou společnost, a ukazovat jim, že i lidé z jiné kultury mohouvelmi dobře fungovat v České republice, a být pro ni přínosem“. Vážně? Tak proč vlastně chtějí některé země tyto imigranty přerozdělovat? Když jsou tak úžasní, tak potom nechápu, v čem je problém. Proč se takového přínosu chtějí zbavit?

Podle statistik je v zemích EU s větším počtem přistěhovalců ve velké míře zvýšená kriminalita. Znásilnění, rabování, krádeže, násilí, nepokoje, atd. Tohle tady pan Prouza chce? Poměrný klid v naší republice se mu nelíbí?
Když bude v některém státě EU hladomor, tak ho máme taky solidárně sdílet? Sdílení nějakého problému není žádná solidarita. Je to spíše sdílená debilita…

Psáno pro Distance.cz | Zdroj: Blog autorky