Česká televize jako veřejnoprávní instituce včera přestala existovat. Její vysílání je nyní nelegální

Českou televizi kritizujeme dlouho. Poté, co zcenzurovala část prezidentova projevu, ve kterém kritizoval Zdeňka Bakalu, tak už dál „naše/vaše“ nemá právo honosit se titulem poskytovatele veřejnoprávní služby. ČT včera fakticky přestala existovat. Její vysílání nadále považujeme za pirátské, tedy nelegální. S ČT by dle toho mělo být nakládáno. Na tohle snad máme zákony. Je nepřípustné, aby Česká televize cenzurovala jakéhokoli českého politika. Je naprosto irelevantní, jestli s prezidentem Zemanem souhlasíme či nikoli.

Realita na Kafkách: ČT Hovna

Realita na Kafkách: ČT Hovna

O image velkopodnikatele Zdeňka Bakaly tady vůbec nejde. Směšné je i vyjádření ČT na Facebooku, dle kterého prý je nutné některé výroky pro večerní Události zkracovat. Takové vysvětlení však nelze brát vážně. Generální ředitel ČT Dvořák později zmínil, že šlo o editorskou chybu. To je snad ještě směšnější vysvětlení.

Česká televize by měla přestat aktivisticky bojovat proti českým prezidentům. Dost na tom, jak zkreslovala vyjádření a postoje exprezidenta Václava Klause. Nyní zcela otevřeně bojuje proti současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. S jistou mírou nadsázky se po včerejším přešlapu Česká televize sama připravila o možnost chlubit se tím, že je poskytovatelem veřejnoprávní služby. Není to totiž první ani poslední pochybení tohoto rázu.

V reakcí na zpronevěření jejího poslání by mělo dojít k jejímu zprivatizování. Jiné cesty není.

Zdroj: ePortal.cz