Zločin USA? Mnohonásobná vražda? 298 mrtvých jako pouhý nástroj

Jestliže někdo obětuje 298 lidských životů, pouze za účelem přípravy konfliktu, tak to už není jen ekonomická tahanice. To je jasný důkaz, že organizátor takového zločinu se v cestě za svým cílem nezastaví před ničím. Po pádu MH17 pravidelného letu společnosti Malaysia Airlines se ihned objevilo obvinění separatistů a Ruska ze strany Ukrajiny. Okamžitě nastala mediální masáž světové veřejnosti ze strany USA, Ukrajiny a převážné části západu. Všechno bylo během pár hodin jasné. A komu ne, tak byl ten, kdo nic nechápe a má mozkové závity, pokroucené pod vlivem Ruska.Pohřební boeing

Pár hodin po pádu letadla už celý svět poslouchal údajný záznam rozhovoru separatistů o sestřelení jakéhosi letadla. Jakmile bylo uvedeno, že jde o montáž a ještě k tomu předem vyrobenou, tak se o tomto důkazu přestalo mluvit. I když naší televizi to trvalo trochu déle, jak už jsme si zvykli. Pár dní poté se objevil krátký video záznam, kde byl zachycen převoz systému BUK, bez jedné střely. Video ovšem neprokazovalo, kdo a odkud kam ji převáží. Takže nic jiného, než minutový záběr částečného systému BUK.

Amerika vyšla s tvrzením, že vlastní satelitní snímky, které dokazují sestřelení Boeingu systémem BUK separatisty. Do dnešního dne ovšem žádný takový důkaz nepředložila. Pravděpodobně si ho šetří na lepší chvíle, nebo už si udělala dost ostudy z důkazy střílejících ruských kombajnů, takže o další nestojí.

Mezinárodní vyšetřovací komise složená podle demokratických pravidel, kde je zastoupen jeden z viníků, aby se před druhým mohl bránit, začala se vší úctou rozsáhlé a zřejmě nekončící vyšetřování. Druhý viník naopak přizván nebyl, aby nemohl vyšetřování ovlivnit a nepodstrkoval náhodou důkazy, které vůbec nezapadají do možná plánovaného scénáře. A tak po dlouhém vyšetřování a rozboru černých skříněk už došla komise k závěru, že Boeing nespadl bez cizího přičinění.

To vše se dokola omílalo západními médii a především pak naší ČT. Mezitím protistrana předkládala své důkazy a vyslovovala otázky. To se ovšem všude ignorovalo a odpovědi nebylo třeba. Proč se zabývat zbytečnými detaily, jako že ukrajinská bezpečnostní služba ihned zabavila komunikaci mezi letovým dispečinkem a letadlem. Proč řešit takové důkazní materiály, které by jen nabouraly pracně nastavený průběh vyšetřování. Proč v ČT rozebírat nějakou výpověď ukrajinského pilota, nebo nějakou komunikaci mezi Boeingem a neznámým španělským dispečerem. Důkazy musí být pádné a hlavně takové, aby veřejnost nepochybovala. Jestliže je od začátku přesvědčována, že pachatel a spolupachatel je jasný, tak není důvod, ji zbytečně motat hlavu. Čí chleba jíš, toho píseň zpívej. A tak pějme píseň dokola.

Front-pages-MH17.png

Tak nám podle předpokladu celá aféra utichá. Protože čím víc protistrana předkládá důkazů a argumentů, tím méně se média celou věc snaží komentovat. Žalobce zřejmě důkazy prozatím nemůže ve svých šuplících najít a víc udělat nemůže. Nakonec žádaný efekt se dostavil a svět obvinil Putina. Bohužel čas hraje proti západu. Čím dál více lidí už pochybuje a dokonce i jejich spojenci už za americko-ukrajinskou verzí nechtějí tak pevně stát.

Důkazy, argumenty i logika nasvědčuje, že jako vždy se neděje nic náhodou. Otázkou je, co bude následovat. Protahování vyšetřování je také omezené a přijde čas ukázat prstem. Ten prst může znamenat hodně moc. Buď otevření opravdového konfliktu, nebo totální likvidaci jednoho loutkového státu. Paradoxem je, že opravdový viník může být, jako už nesčetněkrát, právě ten prst.

Zdroj: Blog autora