Proti nacistickému Norskému království by měla naše vláda postupovat nejrazantněji, jak jen umí

Opakovaně slýcháme od našich představitelů, že prý ČR nemohla/nemůže proti Norsku dělat nic, dokud paní Michaláková nevyčerpala/nevyčerpá všechny právní nástroje na obranu svých dětí. To je ale nesmysl. Česká republika přeci nevyčerpala proti Rusku ani jedinou diplomatickou sankci, neodvolala velvyslance z Moskvy, nepřerušila diplomatické styky, nepodala na Rusko žádnou mezinárodní žalobu, například aby se Rusko stáhlo z Krymu. Česká republika nepodala ani žádný návrh na rezoluci RB OSN proti Rusku. Prostě Česká republika rovnou vyhlásila proti Rusku ekonomické sankce. Takže je v praxi dokázáno, že Česká republika vyhlašuje ekonomické sankce mírnix týrnix kdykoliv se jí zachce, aniž čeká na cokoliv.

Norský návrat k nacistickým kořenům

Norský návrat k nacistickým kořenům

Proč tedy nevyhlásil Zaorálek se Sobotkou již dávno sankce proti Norsku? Na rozdíl od sankcí proti Rusku, jejichž efekt je podle jedněch nulový, podle jiných Putina jen posiluje, podle třetích Rusku škodí zatím jen ekonomicky a politický efekt se snad časem projeví, tak by tyto sankce proti Norsku měly efekt ihned, a to prokazatelný.

Norsko ani Českou republiku by české protinorské sankce ekonomicky nepoškodily, zejména kdyby byly sankce vyhlášeny na dovoz norských melounů, banánů a pomerančů do ČR a na vývoz českých sirotků na adopci do Norska. Efekt by spočíval v tom, že i kdyby se Norsko Zaorálka neleklo, alespoň by to vzbudilo pozornost médií ve světě. Celosvětová diskuse o odporném a nelidském norském systému juvenilní justice by byla prospěšná v první řadě pro Norsko samotné.

Zdroj: ePortal.cz