Boj s korupcí? Sociální zbraň Američanů, jak v kolonizovaných zemích odstraňovat nepohodlné politiky. To vše za potlesku tupých ovcí

Boj s korupcí. Kouzelné zaklínadlo na němž se živí spousta obskurních spolků, spousta obskurních jedinců a v jehož jménu dokonce padla vláda, aby nakonec z toho celého divadla zůstala prozatím jedna bába co možná nezdanila darované kabelky. Druhý zloduch nebýt toho, že nalitej trefil jinou bábu autem by se smál až by se za břicho popadal, jako ten třetí co žertovně tvítuje z Monaca. Nejčerstvější výbuch tohoto tažení za korupčními zloduchy je definitivní osvobození exministra Bartáka v kauze Tatrovek.

Martin Barták

Martin Barták

Tři roky trvalo než obvinění – bývalý ministr Martin Barták a zbrojař Michal Smrž byli pravomocně zproštěni obžaloby z korupce. Vrchní soud v Praze totiž zamítl odvolání státního zástupce. Soudce Petr Píša nevyhověl odvolání státního zástupce Dušana Táborského, který se domáhal vrácení kauzy zpět pražskému městskému soudu. Při odůvodnění zdůraznil, že ani u Martina Bartáka a ani u Michala Smrže nebyly naplněny znaky trestných činů, ze kterých obžaloba oba vinila.

V případě exministra Bartáka soudce uvedl, že obžalovaný schůzku s bývalým velvyslanem USA v Praze Williamem Cabanissen nijak neinicioval a ani netušil, že se na střelnici v USA setkají. Ani prostředí, místnost plná lidí, případné korupční nabídce podle něj nepřispívalo. Upozornil, že velvyslanec Cabaniss sám nabízel schůzku u Bartáka v kanceláři, což by jistě bylo příhodnější prostředí. Soudce upozornil na to, že oznámení údajné korupční nabídky úřadům tři roky od jejího přijetí, rozpory ve výpovědích obou Američanů i to, že nedokázali říci, o jakou částku si Barták měl říci, nijak nezvýšilo věrohodnost jejich svědectví. Martin Barták na dotaz, zda bude požadovat odškodnění, řekl, že musí zvážit, „jestli mi to vůbec stojí za to“.

Naopak Michal Smrž čeká dovolání státního zástupce Táborského, kterého označil za psychopata. Hodlá se také soudit o odškodné. „Nebudu ho požadovat po státu, ale po konkrétních lidech,“ řekl. Mezi nimi zmínil právě státního zástupce, novináře Janka Kroupu a MF DNES.

Takže další bublina splaskla. Jak zaznělo v jedné diskuzi: Vyšetřování skončilo, zapomeňte! Jenže zůstal poničený život, zničená politická kariéra a bezmozky stejně nikdo nepřesvědčí, že „ti nahoře“ nejsou všichni hajzlové, co jen a jen kradou. Zeman by se měl poroučet. Nikoli Miloš, nýbrž Pavel, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. A spolu s ním další výtečníci, kterým se veleúspěšně daří ničit celý zdejší politický systém. Jak dlouho si to ještě necháme líbit? Myslím, že ti, co toto páchají by si měli nechat předepsat nějaký spolehlivý lék.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční