Vzkaz i pro politického neandrtálce Babiše a jeho kumpánům

loading...

Pracovní morálka je věcí zaměstnavatele a pokud zaměstnanec neplní svou funkci, tak je věcí zaměstnavatele, jak s ním naloží. Pak je třeba si uvědomit, kdo je ve vztahu vlády a občanů, zaměstnanec a zaměstnavatel. A bohužel někteří představitelé státu, tuto skutečnost ještě nechápou, nebo si myslí, že žijou v jiném systému. Nechte si řeči pro ty, co Vás v tichosti přeplácejí. Váš argument, že každý občan této země se má zajímat o politiku, aby věděl, co který politik dělá a jak to dělá. Argumenty, že každý volí svoji stranu a je zodpovědný za to, co se v této zemi děje, to je tak argument pro Vaše alibi, ne pro nevoliče.

Babiš - Podoba čistě náhodná

Babiš – Podoba čistě náhodná

Argument, že převážná část lidí nevolí, protože dobře ví, že tu není šance na změnu, tak to pro Vás není argument. Jediná Vaše snaha je naložit toho lidem tolik, aby neměli čas a sílu se zajímat. Pro Vás je to pouze nezodpovědnost. A kde je Vaše zodpovědnost? Nikde a v ničem!

Pan Babiš přirovnává stát k firmě, tak já si dovolím to samé. Pokud pracuji pro svého zaměstnavatele, pracuji na jeho zisk a na svoji mzdu. Jsem pouze závislý na tom, kolik mi zaměstnavatel uzná té mzdy. V tom se firma a stát shodnou. Zaměstnavatel ovšem nepožaduje, abych byl odpovědný za kvalitu vedení firmy a za důsledky jejího špatného vedení. Pokud firma funguje a zaměstnavatel je solidní, tak dá zaměstnanci odměny. A naopak, pokud firma nefunguje, musí svoji činnost ukončit, tak zaměstnanci vzniká nárok na odstupné (odškodné).

A co dělá stát? Pokud roste hospodářský růst, tak se pochválí, přesto zachová schodek, odmění vedení a lidem řekne, že se musí šetřit, aby bylo lépe. Schodek, neboli navýšení dluhu, rozloží mezi občany, a pokud dojde k nejhoršímu, tak odpovědnost nesou voliči. Argument? Však jste si nás zvolili! To, že volila menší část obyvatel této země a to, že se neplní program, na základě čehož, ta část obyvatel volila, to přece už nehraje roli.

Kdyby stát fungoval jako firma v opravdu demokratické a právní společnosti, tak dnes celé vedení firmy (státu) nastavuje své pozadí v lukrativních zařízeních této kolonie a zaměstnanci by se s nimi soudili.

loading...

Jelikož žijeme v nedemokratickém a neprávním státu. Tak velké firmy fungují, jako sám náš velký – malý stát. A tak ruka v ruce spolu kráčí vedení státu a největší byznys.

Tak se ptám, třeba Vás pane Babiš. Co by Vám řekli zaměstnanci, kdyby jste jim na konci roku oznámil přesně to samé, co nám. A to, že: Sice se nám trochu daří, ale potřebujeme investovat, takže na vrub každého zaměstnance bude připsán dluh, abychom v budoucnu mohli naší firmu rozvíjet a investovat. My si ohodnocení zvedneme, protože jsme ti nejdůležitější a Vy se uskromníte, protože pracujete pro blaho naší firmy. Děkuji Vám a přeji krásné prožití Vánočních svátků.

A já bych jen přidal odpověď jednoho nevalného zaměstnance této neprosperující firmy, co už opravdu na zaměstnavatele těchto typů kašle:

Buďte zdráv, pane Babiši.
Jsem velice nepotěšen Vaší zprávou, ale chápu, že těžká doba si žádá velké oběti. Tak se Vás ptám, jaké oběti tato doba přináší Vám, protože naše jste už zveřejnil. Neptám se na to, nakolik Vám ublížilo špatné zařazení v EU paní Jourové. Neptám se ani na to, o kolik euro dotací jste teoreticky přišel a kolik jste jich dostal. Ptám se na to, v čem jste jiný, než ostatní politici a jak Vás tato situace postihla? Stejně jako nás? Ne? A v čem jste tedy jiný, nebo koho zastupujete? Ptám se jen na to, co jste udělal pro lidi. Pro zaměstnance a živnostníky. Rád si ten seznam přečtu, porovnám se seznamem výhod, které jste podnikl pro velké firmy typu Agrofert a v případě mé špatné úvahy, se tu veřejně omluvím. Předem bych poprosil o vynechání odpovědi, že za tak krátkou dobu nemůžeme čekat výsledky, protože to už tu slyšíme 25 let.
A ještě jedno drobné přání. Jsme opravdu potěšeni Vaši úsporou na prosvícené energii, ale prosím na svém ministerstvu nezhasínejte. Úsporné žárovky, které na základě rozhodnutí EU určitě máte, toho moc nespotřebují a za tmy se tam zřejmě stále dějí zvláštní věci.
S pozdravem Světu mír

Váš bohužel zatím nepříznivec
(jakož to Všech tam)

P. S. Jedno přání na závěr. Rád bych slyšel Váš názor na světovou politiku dříve, než skončíte, nebo než dobudete tu svoji jednobarevnou vládu. Vím, že hlídáte naší kasu, ale bohužel jste ve vládě a každý takovýto představitel státu, by měl lidu sdělit svůj politický názor.

loading...
loading...