Americký útok na ruský rubl může klidně znehodnotit dolar bez ceny

Od Nového roku, nás čekají nové události a tak doufejme, že ty přijatelnější. Ne všechno končí srandou. V médiích obíhá spousty ohromujících zpráv o pádu Rublu, kolapsu ruské ekonomiky a zoufalství Putina. Média tomu dávají prakticky více prostoru, než opakujícím se útokům islámských radikálů po celém světě. Dalo by se tedy říct, že mediálně má Rubl větší pozornost, než 80 vyvražděných dětí a nespočet dalších mrtvých, jen za poslední dny. Čím to, že se světová pozornost upírá tak urputně na ruský Rubl a lidské neštěstí a jiné hrozby odsouvá do pozadí? Jako kdyby média čekala, až budou moc do celého světa vykřičet „Táák je to tady, my jsme Vám to říkali“. Jako kdyby se celý svět měl radovat, že Rusko zkolabuje a Rus vymře hladem. Ovšem pozor. To nekřičí civilizace, to křičí média. Média, která někdo vlastní a řídí. A jak jsme si již stačili všimnout, tak je většinou řídí cíleně.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Rubl nejde tolik dolů díky sankcím, jako díky nízké ceně ropy. USA tu rozehrály hru, ve které použili EU, OPEC a své vazaly. Bulharsko se vzdalo své možnosti plynovodu a samozřejmě bez zapříčinění USA, ale pouze z důvodů své prosperity 🙂 . Tak to vypadá, že plyn skončí v turecké moci a Turci si budou klást podmínky, pro jeho další prodej. Rusko už nebude zajišťovat distribuci a veškeré s tím spojené náklady přenechá svým odběratelům. Z ruských zdrojů vyplývá, že plánují uzavřít ukrajinské kohoutky a raději budovat jiné cesty. Co je ovšem nejdůležitější, je ten fakt, že od Nového roku plánuje Rusko prodávat svůj plyn a ropu za Rubly. To je tedy pro evropské odběratele výborná zpráva, protože Rubl je na minimu a můžeme tedy topit velice levně. V souvislosti s tím, mám jednu drobnou otázku. Zajímalo by mě, kolik máme těch Rublů a popřípadě kde je budeme nakupovat?

Vzhledem k tomu, že opravdu neznám odpověď, tak zkusím pouze spekulovat. Rublů moc nemáme :). Zlata jsme se také pro jistotu zbavili, takže budeme muset asi nakupovat Rubly jinde. Ale kde? Všichni, kdo budou chtít ruský plyn a ropu, tak budou také potřebovat Rubl a najednou se ho nebudou chtít zbavovat. Co se tedy asi stane s tím Rublem pak? Samozřejmě, že vyletí do takové výšky, že Rusko může během chvíle vydělat mnohonásobně víc, než do té doby prodělalo. Pak jsou tu samozřejmě další varianty. Například, že budeme plyn a ropu nakupovat jinde. Ale kde? Nebo nebudeme nakupovat nikde, vyčerpáme zbytek zásob, co nám kdosi ještě nerozkradl ze státních rezerv a pak budeme pár let čekat, než tu někdo vybuduje distribuci.

S tím vším už iniciátoři této manipulace na zkázu Rublu zřejmě počítají a chystají další opatření. Nemohou totiž dopustit to nejhorší, aby se jejich hra otočila vůči nim. V ten moment, kdy by vzlétl Rubl nahoru, tak by začal dlouho předvídaný a stejně neodvratitelný pád petrodolaru. S jakým dalším tahem přijde veličenstvo USA a co nám připraví jako další překvapení, to opravdu nevím. Jen z těch zpráv, co se potichu šíří internetem a dlouholeté zkušenosti s jejich politicko – válečnými strategiemi, si myslím, že se na Silvestra můžeme těšit na velký ohňostroj, pod názvem „FALSE FLAG“. Pak už jen můžeme doufat, že ne všichni evropští politici jsou euro poskoci a zaprodanci, co obětují svůj lid za Coca-Colu a hamburger.

Zdroj: Blog autora