Notoričtí šiřitelé dobra vylezli ze svých děr. Jdou si pro vás, milé ovce

Naši milí dobrojedi opět vytáhli do boje. Dalším veřejným nepřítelem naší socialistické společnosti se po mandelince bramborové a vrazích z Wall Streetu staly hrací automaty. Nelidské bestie vyrobené z kovu a plastu, které svými dlouhými chapadly loví v ulicích lidi, přivazují je k sobě a nutí je prohrávat všechny jejich peníze. Také vás někdy lapily? Podle návrhu Babišo….ehm…Sobotkovy vlády by se společnostem provozujícím např. herní automaty měla zvednout daň až na dvojnásobek. Babišovy svítí oči a říká, že vyšší zdanění onoho ZLA navíc přinese státu šest miliard navíc. Nikdo toho pána nepřesvědčí o tom, že je to nesmysl. Pokud bude zdanění příliš vysoké, jednoduše budou vznikat herny na černo. Nehledě k tomu, že zvyšovat daň určitému podnikání a zaštiťovat se přitom bojem proti zlu, je amorální a pokrytecké.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Všichni ti lidí, kteří se starají o naše dobro, argumentují tím, že herní automaty jsou škodlivé. Prý jsou návykové a stojí za spoustou lidského neštěstí. Kdysi stroje braly práci lidem, tak se je lidé jali rozbíjet. Nyní stvůry jménem herní automaty berou lidem vůli a nutí je dělat věci proti jejich vůli. Samozřejmě, že násilím. A právě násilí na ně jediné platí. Měli bychom vzít krumpáče, kladiva a jeden po druhém zlikvidovat. Potom bude konečně klid.

Ne, nebude.

Pokračovat bychom měli v naší svaté válce za DOBRO vymýcením alkoholismu. Pojďme drancovat jeden lihovar za druhým. Až budou všechna ta zlořádná hnízda do poslední cihly vypálena, vrhněme se tvrdě a nelítostně na pivovary a minipivovary. Vinaři ať se příliš neusmívají, další na řadě budou oni. Všechen vyrobený alkohol slavnostně vylijme do kanálů. Je nebetyčná zrůdnost, pokud je v hospodách pivo mnohdy levnější než limonáda. I s tím by měl stát něco konečně dělat. Kdo nám bude v páchání nekončeného dobra bránit, bude nemilosrdně smeten! Až se vypořádáme s alkoholismem, zavládne v naší kotlině svatý pokoj.

Ne, nezavládne.

Ještě tady jsou ty odporné cukrárny. Číhají na slabší nátury a jako sirény je lákají do svých tenat. Tu na Sachrův dorty, jindy na rakvičky se šlehačkou či větrníky. Vábí občany na cukr a tuky, které tolik škodí našemu zdraví. Kazí se jim kvůli nim zuby, roste hladina cukru a ucpávají se cévy. Ti chudáčci tam však jdou znovu, znovu a znovu. Je naší morální povinností je od těchto nebezpečenství ochránit. Navrhuji začít neřestným Myšákem na Václaváku, všechny tamější cukráře a cukrářky pro výstrahu utopit v obrovském kotli plném sladké melasy. V Praze jsou stovky cukráren, kaváren a podniků, kde nabízejí nezdravé laskominy. A nejenom tam. Tyčinky, čekulády a bonbóny najdete v obchodních řetězcích, trafikách, na benzinových pumpách. Kolik automatů s těmito jedy se potom nachází ve školách, nemocnicích a úřadech? Budeme mít plné ruce práce. Nebude to jednoduché, ale za pár měsíců si budeme moci říci, že náš svět je nyní už lepší.

Ne, není.

Ještě stále mezi sebou máme nechutné kreatury, kteří navštěvují nevěstince. V některých pokrokovějších státech typu Švédska už zcela správně zákazníky prostitutek trestají. My jsme však v tomto ohledu stále ještě pozadu. Na koho jdou v Čechách choutky a má dostatek peněz, může chodit za prodejnými děvčaty třeba každý den. Nemusí nic hlásit úřadům a považte, asi se za to ani nestydí!! Ctihodní otcové od rodiny, pilní študenti, zasloužilí umělci, sportovní hvězdy, úředníci, traktoristé, prodavači…Ti všichni zbytečně utrácejí své peníze a možná i podvádějí své přítelkyně. Ohavné a nestoudné. Někteří z nich nemohou přestat a chodí si odlehčit obden. Jako zvířata! Stát by měl zakročit. Už jen kvůli těm chudinkám prodejným holkám, z nichž většina to jistě dělá proti své vůli. Už jen kvůli těm mnoha zničeným manželstvím! Vypalujme jeden nevěstinec za druhým. Ať za rok touto dobou není v naší krásné vlasti ani jeden. Snad potom už konečně budeme žít v zemi, kde budou všichni šťastni.

Ne, nebudeme.

Zapomněli jsme na auta. Otravují nám vzduch ve městě i na venkově. Vraždí lidi na silnicích a omezují chodce a cyklisty. Notoričtí řidiči mohou z dlouhého sezení dostat hemeroidy. Zpupní majitelé vozů navíc už nechodí pěšky ani pár metrů. Měli bychom je začít chránit před sebou samými. Zakažme všechny automobily. Pro lidi a pro přírodu. Automobilky by měly okamžitě zastavit výrobu a začít dělat něco užitečnějšího. Desítky miliónů autor budou sešrotovány. Jestliže se budou jejich majitelé vzpírat, neujdou tvrdého trestu. Ale aby příliš nefňukali, dostanou za každé auto zbrusu nové kolo. Ušetří ovzduší a ještě udělají něco pro své zdraví. Silnice patří lidem a cyklistům, nikoli odporným automobilistům! Po dokončení tohoto projektu si troufám říci, že se blížíme k ideálnímu světu.

Ne, neblížíme.

Protože tady jsou ještě ty škodlivé zbraně, které zabíjejí lidi po celém světě. Spoušť přece nemačká člověk, ale to samotná zbraň přece páchá takové škody. Stejně jako ty nelítostné automaty, jenž jsem zmiňoval na začátku. A jistě se nejedná jen o palné zbraně. Však i takové nože dokážou udělat paseku. Nelze spočítat, kolik lidí nože pozabíjely. Lhostejno, že slouží tak k mnoha bohulibým účelům. Je třeba je rovněž zakázat. Někteří lidé totiž s nožem v ruce neví, co dělají. Chraňme se před tím ďáblovým vynálezem a zakažme je či alespoň regulujme. V každé ulici by uliční výbor mohl např. povolit do domu jeden nůž. Ten by si mohly jednotlivé byty mezi s sebou půjčovat. Všichni zájemci o ukrojení chleba by však museli projít tvrdým psychotestem. Nebylo by tedy už nutné, aby na světě bylo tolik zbraní a nožů. Tím pádem bychom se zase mohli cítit bezpečnější. Snad teprve tehdy by se dalo mluvit o ráji na zemi.

Ne, nedalo.

Ti, kdo chtějí omezovat naši svobodu, nikdy nepřestanou. Vždy si najdou další a další ZLO, před kterým nás budou chtít chránit, ať už my sami chceme či nikoli. Budou v okrajování našich osobních svobod stále troufalejší, až jednoho dne zjistíme, že se jich musíme i ptát na to, kdy smíme jít na toaletu. Jen oni to totiž ví, co je pro nás dobré. Pro nás i pro naše děti. Nikdy nebudou plně spokojeni se stávajícím stavem. Vždy budou nacházet nové a nové záminky k tomu, aby nás vodili za ručičku a dělali z nás nesvéprávná individua. Je to totiž smyslem jejich života. Pokud proti tomu budeme protestovat, prohlásí nás za převtělené ZLO, které je třeba zničit společně s nešvary, jako je alkohol, herní automaty, prostituce, automobily, zbraně atd. My totiž bráníme v pokroku. Jsme škodná, která by měla být eliminována jednou provždy.

Svět je skutečně nebezpečným místem pro život. Protože nežijeme v dokonalé realitě a lidé nejsou přesně naprogramovaní roboti. Každý máme své chyby. Někdo hraje, jiný pije, další bere drogy či se dopustí vraždy. Od počátku světa je to stále to samé. Dobro bojuje se zlem a nikdy není jasné, kdo z nich vyhraje. Pokud však hovoříme o bytostech, jenž nejsou zbavené svéprávnosti, nechme na nich, jak se rozhodnou. Život je plných špatných a dobrých rozhodnutí. Nikdy dopředu nevíme, jak to dopadne. Tak to má být. Tomu se totiž říká přirozený řád věcí. Nepřipusťme, aby nám sociální inženýry a všichni ti bojovníci  za světlé sešněrovali a svázali život podle jejich pravidel. Dopřejme si ten luxus nést zodpovědnost za své vlastní jednání.

Zdroj: ePortal.cz