Tak to je vrchol nové totality: Za kritiku imigrace kriminál. To je ta „prasečí svoboda“ z Evropské unie

Minulý čtvrtek v podvečer došlo před úřadem vlády k zajímavé situaci. Takzvaní aktivisté, tedy v tomto případě členové a příznivci 11 neziskovek, pod vedením jakéhosi Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, tu měli svolanou „demošku“. Byl 18. prosinec, který je snad Mezinárodním dnem migrantů, tak proč toho nevyužít a nezatlačit maličko na vládu? Trošku pokřiku, trošku citového vydírání, maličké podsunutí pocitu viny, pár dojemných obrázků dětí… a to by v tom byl čert, abychom tu vládu a veřejné mínění nenahlodali! Kapka ke kapce, pár podobných „akciček“, výborné mediální pokrytí spřátelenými novináři a výraz touhy veřejnosti po přivinutí těch dojemných dětiček na naši hruď je tu! Nebo alespoň jeho zdání, opanující veřejný prostor. A komu pak stát nasype do krmítka, aby se o ty ubožáky postaral?

Taky imigranti?

Taky imigranti?

Akce měla být jasnou, nazkoušenou záležitostí, dojemné obrázky byly vytištěny, kamery připraveny… ale pak se to jaksi zvrtlo. K úřadu vlády dorazila, k rozčarovaní neziskové klaky, i protistrana. Početně to bylo, dá-li se z fotek kolujících po internetu odhadnout, tak fifty–fifty. Obě strany, neziskově–islamizační i spontánně protiislamistická byly vyzbrojeny transparenty, stručně vyjadřujícími jejich stanoviska, a chovaly se v zásadě kultivovaně, takže policie se spokojila s oddělením obou táborů.

Řeknete si demonstrace a protidemonstrace, co je na tom zvláštního. Ale ono je. Poprvé, a můžeme říct že úspěšně, tu byl hlasitě a veřejně formulován i názor dosud mlčící většiny. Tedy těch, co se bojí islamizace a nechtějí, aby česká republika dopadla jako státy na západ od našich hranic. Bravo a ještě jednou bravo všem, kteří tam přišli.

Zděšení, zklamání a zhnusení „aktivistů“, a zejména pak mainstreamových medií, natěšených na bezproblémovou akci, tolik potřebnou k protinárodní propagandě, bylo očividné. Projevilo se už v hlavních zprávách. Naši veřejnoprávníci se o akci zmínili jen okrajově, napůl huby a s poznámkou, že tam byli i jacísi „odpůrci“. Na hlavních informačních serverech akci v zásadě vynechali. No co taky, když to organizátoři takhle zpackali! A mohl to být otvírák zpráv a hit na první stranu… Jenže zkuste ten shluk vyfotit tak, aby někde hloupě nevyčuhoval transparent proti islámu.

No dosti legrace a ironie. Že začíná jít do tuhého, naznačuje dnešní článek jistého Petra Bittnera v Deníku referendum. Ano, je to někdy trošku ekelhaft, ale vyplatí se sledovat i obskurní zdroje. Již mistr Sun, čínský vojevůdce, doporučoval znát a sledovat, jak a o čem přemýšlí nepřítel. Takže tento P. Bittner tu v článku Islamofobie kontra Sluníčko polemizuje o tom, zdali diskutováním s islámofobem mu vlastně nedodáváme legitimitu? Zdali tím, že ho bereme jako partnera k diskusi, vlastně nelegalizujeme i ten jeho „strašlivý“ názor? Svůj článek pak končí úderně, s bolševickou otevřeností: islamofobie není legitimní stanovisko, s islamofobem se nediskutuje.

Takže pozor. Možná jde o zatím první vlaštovku. Z těch , kterých už například do Švédska dorazilo hlavní hejno…. Nový zákon, který tam vstoupí v platnost koncem roku 2014, umožní trestní stíhání osob, které se proviní kritikou imigrace anebo kritikou neschopnosti politiků řešit problémy s ní spojené. Státní cenzura se nemá týkat jen oficiálních sdělovacích prostředků, ale také internetových diskusí. Každý Švéd, který vyjádří nesouhlas s imigrací na internetovém fóru, riskuje trestní stíhání.

Pokud toto a podobné vymoženosti nechceme také brzy u nás, musíme se začít ozývat. Tak jako například v Německu hnutí PEGIDA. Čas mlčení a mávání rukou nad zhůvěřilostmi „pražských intošů“ skončil. Začíná jít do tuhého.

Zdroj: EUportal.cz