Je Babiš debil, nebo jen ze sebe na oko debila dělá?

Ani jsem nevěděl, že se moje firma účastní miliardového tendru, tvrdí Babiš. Ministr financí Andrej Babiš v pátek přes senátory řekl, že o účasti své firmy Uniles v tendru na těžbu ve státních lesích nevěděl. Podotkl, že Uniles je partnerem Lesů ČR už 20 let. „Náhodou jsem tu firmu koupil, ani jsem nevěděl, že tam mají nějakou soutěž,“ řekl. Postěžoval si také, že se kvůli Unilesu stal terčem kritiky. „Myslím, že v České televizi nejsem oblíbený. Včera večer (ve středu) tam do mě zase kopali, jak už je tradicí, reportéři. Včera zase (ekonom Miroslav) Zámečník říkal: Skandální, Babišova firma se zúčastnila tendru na lesy a vyhrála s nejvyšší cenou,“ uvedl před senátory Babiš.

"No ty koky"

„No ty koky“

Ve čtvrtek vyhrála tendr další firma ze skupiny Agrofert. Správa státních hmotných rezerv (SSHR) uzavřela s Babišem vlastněnou společností Navos novou smlouvu o podmínkách skladování obilí. Uvedl to tabletový týdeník Dotyk s odvoláním na správu rezerv. Správa rezerv byla podle Dotyku v minulosti kritizována za to, že smlouvy na ochraňování strategických zásob se soukromými firmami jsou pro stát často krajně nevýhodné.

Korunu diskuzi dalJaroslav Kubera, který ministrem obhajovanou novelu označil za „národní výborizaci“ radnic. „Oni to přece s námi myslí dobře, protože oni jsou ti zachránci, kterých tady máme plnou republiku, pachatelé dobra, kteří lépe než my vědí, kde máme nakupovat, kdy máme nakupovat, co máme dělat, kdy máme dělat to, kdy máme dělat ono. Teď chtějí zakázat vodní dýmky, které kouří jenom kuřáci vodních dýmek. Zdá se vám to normální? To je, jako kdyby v bordelu zakázali soulož,“ dodal Kubera.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční