Zábavné odpoledne 17.11.2012 L.P.

Zdroj: paulczynski.cz | Být majitelem nebo provozovatelem většího obchodu v okruhu 500 m od Václavského náměstí, byl bych asi letos zklamán. Levicoví „experti“ a odboráři, neustále zdůrazňující pokles spotřeby domácností, letos nic pro jeho zlepšení neudělali.

Nevím jaký bude letos koeficient pro výpočet počtu účastníků, nicméně účast na letošním zábavném odpoledni v režii odborů, ProAlt, Alternativy zezadu a dalších kašparů byla víc než zoufalá. Takhle soudruzi našemu maloobchodu moc nepomůžete.

Protivládní Ein Kessel Buntes jsem neviděl celý takže snad jen k těm pár exotům co jsem viděl.

Kouzelný byl kanadský student, který vyhlašoval celosvětovou revoluci. Cosi jako „Filosofové, sociologové a antropologové komiksu všech zemí, spojte se…“ Ono je vůbec zajímavé, že mezi podporovateli odborářů a protidemokratických aktivit z řad studentů snad nikdy nebyli zástupci technik, mediků, přírodovědců. Samí filosofové, sociologové a zástupci dalších zbytných, leč počtem studentů přebujelých oborů.

Pan Krása byl dnes dojemný až k slzám. Ale mohl nám taky vysvětlit, proč jsou mezi námi lidé s velkým zdravotním a tělesným postižením, kteří dokáží být navzdory svému handicapu profesně i společensky úspěšní, kteří si nepotřebují ze svého postižení dělat výkladní skříň, a proč je tu mnohem více, mnohdy vyložených hypochondrů, kteří umí jen natahovat ruku, případně jako on si ze svého postižení udělat politickou živnost.

Invalidu z povolání vystřídala slovutná ekonomka Švihlíková z Alternativy zezadu. V jednu chvíli se soudružka ekonomka přiznala, že je jaksi nevybouřená. Při bližším pohledu na ni, můžu říct, že to jaksi docela chápu. A také chápu, že každý nemůže vypadat jako Claudia Schiffer nebo Angelina Jolie. Každý nemůže být úspěšný jako Bill Gates nebo Sebastian Vettel. Jenže když se oba nedostatky sejdou u jedné aktivistky a ta ze svých komplexů a nedostatků začne obviňovat ty atraktivní a úspěšné, je to neštěstí a není co řešit.

To jen na okraj mých narážek na soudružku Švihlíkovou…

Půvabný byl i pomatený mluvčí ProAltu. Ten byl tak kouzelně hloupoučkej, že bych s ním jednou chtěl pytlovat užovky…

Pak vystoupil odborářský kápo Středula. Moc hezky mluvil, až se některým klíče třepaly. Pozastavoval se nad tím, že vláda prosadila a parlament odhlasoval daňový balíček, důchodovou reformu a církevní restituce, ač koaliční strany utrpěly v nedávných krajských a senátních volbách porážku. Takže pane Středulo, tyto věci byly přijaty proto, že ty krajské a senátní volby o těchto otázkách vůbec nebyly, jak jste se vy soudruzi snažili svému stádu namluvit.

Poté se dav, nebo spíš tlupa nespokojenců vydala směrem na Národní třídu. S ohledem na skladbu obchodů v dolní části Václavského náměstí a na Národní třídě se příliš velká účast na další demonstraci očekávat nedala.

O říci závěrem ? Zábavné odpoledne se celkem vydařilo, zasmáli jsme se, nepršelo… A proč to všechno ? Hlavní příčinou zklamání spousty lidí z polistopadového vývoje je skutečnost, že si mysleli a dodnes myslí, že když už mají tu svobodu, tak ten blahobyt a prosperitu jim někdo shůry nadělí nebo „vybuduje“.

A nic nebolí tak, jako úspěch druhého…

Původní zdroj.