Atentátník z Chrastavy Pavel Vondrouš spáchal ve svých 26 letech sebevraždu

Zdroj: ePortal.cz | Upozorníš-li mocného na jeho chyby, pak on může ti pohrdavě ukázat záda. Tvá slova rovněž taky prozradí, zda jsi mudrc, nebo hlupec.

Pár vystřelených kuliček do prezidentského saka v Chrastavě zrodilo jméno toho odvážlivce. Mediálního výsluní, kterého si nyní Pavel Vondrouš zřejmě dožaduje, je ale někdy zapeklitá věc. „Smetanova“ tykadla na hlavě, v nichž se v sobotu ve státní svátek v Praze objevil, můžou se rychle změnit v rolničky dvorního klauna.

Nemohu se zbavit dojmu, že tenhle maník nevynechá jedinou příležitost, jak se lidu obecnému připomenout. Výčet jeho nedávných pokusů učinit netřeba. Stejně se nedozvíme, zda dosluhující hlava státu těch pár zaslaných Vondroušových stovek k očistě svého výsostného ošacení skutečně použila. A pochybuji, že by to někoho ještě zajímalo.

Zrovna tak i neúspěšný pokus chrastavského střelce lidem rozdat jakési vlastní tiskoviny. Ani recese to vlastně nebyla. Média jen sledovala jeho úsměvnou teatrálnost, kterou by snad dovedla ocenit jen Iveta Bartošová. A jako na potvoru z Václava Klause po tom všem povyku pro nic nevypadlo ani slovo. To by asi docela jednoho naštvalo. Myslím Pavla Vondrouše. A tak znovu hurá do Prahy!

Strategii postupného společenského nezájmu o chrastavského střelce prezident Klaus zvolil jako nejúčinnější obranu. Tedy brzké ohrnutí nosu nad člověkem, který na sebe strhl pozornost médií. Pan profesor dobře ví, že poplašeně se v nich vyjadřovat bude především Vondrouš. Stačí, když pak řekne nějakou pitomost, a je vymalováno.

Což se v sobotním veřejném rojení na pražském „Václavském václaváku“, potažmo na Národní třídě taky stalo. Vondrouš spáchal atentát sám na sobě. Prázdné fráze o Klausově ochrance a obraně demokracie mohl sdělovat i z Chrastavy. Jenomže tam by za ním média asi nepřijela. Místo klíčů tak už spíše zvonil rolničkami.