Jako kladivo na Zemana jsou i děti dobré…

Naprosto chápu všechny, kdo Miloše Zemana nesnášejí. Já byl jedním z prvních, který ho měl plné zuby. Jeho televizní výstupy, závistivě zesměšňující Václava Klause jako ministra a posléze předsedu vlády mně pily krev.  A za hlášku o vázání stranických legitimací ČSSD do kůže členů ODS (nebo tak nějak obdobně) bych ho nejraději utopil v jeho milovaném rybníce. Tento můj, zcela negativní postoj, se však rázem změnil při tzv. Opoziční smlouvě. Tento, národem skoro bezvýhradně proklínaný krok, byl proklínán a to zcela uměle.

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman

Důvodem onoho prokletí nebylo totiž nic jiného, než že Zeman našemu sluníčku jasnému s opičí bustičkou na Kapitolu vyšťouchl z vlády jeho kamarádíčky.

Jednak později zesnulého Josefa Luxe, ale hlavně onu atentátnickou partičku okolo Jana Rumla, která neměla odvahu postavit se Václavu Klausovi přímo a proto volila onen. Již často popsaný, zákeřný postup.

Tato opoziční smlouva č. 2. nebyla o nic horší než ta č. 1. z roku 1996, kterou však ale náš věčný, nesmrtelný vůdce sjednal sám osobně. A i když to bylo v podstatě totéž, jako ta smlouva z roku 1998, tak se v žádném případě nemohlo jednat o nic negativního, protože…

A to už všichni víme, sjednala ji nejvýznamnější osobnost dvacátého století, při jejímž zrození se země zachvěla a každý její další krok, i ten na služebnu StB, byl zcela neomylně veden jediným přáním: Prosadit se jako celosvětový guru lidských, humanitárně bombardovacích práv.

Leč dosti minulosti. Nyní je Miloš Zeman prezidentem z nouze. I já bych si představoval elegantnějšího chasníka, Klaus by mohl být vzorem. Ale při té nabídce, co byla. Jan Fischer, přibližně můj ročník, vyčůránek z KSČ, byl nejvězším favoritem.

Což jak vidno mnoha lidem vůbec nevadí. Zato však protahají kanály lidi, co se při výkonu svého povolání dostali do styku s StB a je velké štěstí, že to současný ministr financí trochu napravil. I když, pro blbečky není ani tato lekce dost silná.

A jako moje „volba z nouze“ se Miloš Zeman v posledních dvou letech ve funkci nějak prezentoval a naprosto signifikantní je, že stačí, aby řekl cokoliv a už se ozývají hlasy primitivů, kteří ho za to, hlava, nehlava, tepou.

Je to už dlouho, kdy byl na návštěvě v tabákové firmě a pronesl něco jako „Já začal kouřit až ve 28 letech, zkuste to prosím také“. Ten, kdo nemá v hlavě seno, to pochopil jako varování pro děti a dospívající mládež a ne jako návod ke kouření.

A nyní? Jeho jednoduchý výrok, že by se děti postižené (handicapované) neměly násilně slučovat s dětmi zdravými vyvolal opětovně bouři falešné nevole. Otázkou pouze je, zda to je snaha pomoci nějak postiženým dětem nebo jen ono „Kladivo na Zemana“.

Zvláštní nebo speciální školy zde byly odjakživa a kritéria, kvůli kterým tam byly děti zařazeny, byla v odborné veřejnosti známa.

Já žádný odborník nejsem, ale pár (tedy doslova dvě) postižených dětí jsme viděl. A myšlenka, že by chodily do normální třídy mi připadá šílená. Tomu chlapci bylo šest, měl Downův syndrom a jeho rodiče nám hrdě sdělovali, že se už kvalifikoval pro mateřskou školu.

Asi byla chyba, že do toho prezident Zeman vůbec zabrousil, ale stále mi něco říká, že se asi jedná o zprávu z Bruselu k „Diskriminaci romských dětí“. Ano, tyto děti zcela nepochybně diskriminované jsou a to svými rodiči. A velmi těžko s tím něco udělat.

A bohužel, a teď už jsme na velmi tenkém ledě zákazu tohoto článku, jde i o faktor genetický a nikoli jen sociální. Prostě, tento přístup ke vzdělání bude mít takové dítě i tehdy, pokud bude vyrůstat ve zcela „bílé“ rodině bez sociální vyloučenosti.

A ten, kdo to nechápe, tak mele stále svou mantru o diskriminaci, zatímco se bohužel jedná o přirozenost. Diskriminaci zlomit lze, přirozenost ale stěží.

I kdybych všechny ty romské děti nacpal paušálně ze speciálních tříd do těch běžných. Jediné, čeho dosáhnu, bude jednak rapidní pokles úrovně výuky a pak i hromadný exodus dětí do jiné, méně „postižené“ školy.

Zdroj: Blog autora