Jsou odpůrci islámu extremisté? Ne, byla jsem na protiislámské demonstraci a žádné extremisty jsem tam neviděla

loading...

Podle některých politiků jsou lidé, kteří nesouhlasí s islamizací Evropy extremisté. V pátek jsem se zúčastnila demonstrace před Pražským hradem proti islamizaci ČR a chci vám popsat pár extremistů a podvratných živlů, které jsem tam potkala…  Celkový počet účastníků odhaduji na 2 000 (možná i více), mezi kterými bylo několik desítek důchodců. Těm ten extremismus sršel přímo z očí. Taky jsem mluvila s jednou babičkou, která říkala, že přežila nacismus, komunismus, ale pod islámskou diktaturou žít nechce. Že chce dožít v klidu beze strachu z terorismu. Extremistka jedna!

Lea Vojteková | Foto: Twitter.com

Lea Vojteková | Foto: Twitter.com

Dokonce tam byli i Syřané, kteří před islámským řáděním ze Sýrie utekli do ČR. Na otázku, proč si vybrali právě ČR, řekli, že zatím je tady velmi malý vliv islámu, takže proto. Ale to byli určitě taky extremisté non plus ultra, kteří o islámu neví nic. Další nebezpečný živel byl profesor Martin Janeček, který žije v Paříži a pracoval na francouzském ministerstvu školství. O islámské rozpínavosti napsal dokonce i knihu… Že se nestydí!

Pak jsem na demonstraci viděla hodně mladých lidí i lidí středního věku. Sice vypadali normálně, dokonce neměli ani vyholené hlavy, ale to bylo určitě jenom maskování. Pod bundami jistě schovávali hnědé košile a hákové kříže. No a to si ještě představte, že tito extremisté nechtějí situaci jako ve Francii, kde dochází pravidelně k nepokojům, vypalování aut, zvýšené míře násilné kriminality. Dokonce nechtějí ani obohacení jako No Go Zones, právo šaría, vraždy ze cti, strach občanů a hlídkující vojáky v ulicích. Fuj, skutečně podvratné živly…

Situaci naštěstí zachraňovalo 20 sluníčkových přívrženců strany Zelených, kteří blábolilizasvěceně povídali něco o nenávisti. Proč jim najednou nevadí týraní zvířat (halal maso), to je mi záhadou. Že jim taky nevadí pronásledování ex-muslimů, homosexuálů, ponížené postavení žen v islámu, to bude asi důsledkem té jejich pokřivené jediné správné pravdy a lásky.

Jestliže tedy mluvíme o extremismu, podívejme se i na extremismus islámský. Kdo je radikál? Je to ten, který se odpálí v metru s bombou u pasu? Je to ten, který s výkřikem „Alláh Akbar“ vystřílí celou redakci? Je to ten, který usekává odpůrcům hlavy? Zcela jistě ano. Jenže co taková obyčejná rodina z Afghánistánu, která touží zavraždit svou desetiletou dceru. Proč? Tuto desetiletou holčičku v květnu 2014 znásilnil místní duchovní. Kvůli úchylnému imámovi hrozí holčičce smrt, protože „pošpinila čest“ rodiny. Doktorce z organizace Women for Afghan women, která se této holčičce snaží pomoct, taky vyhrožují smrtí. Je taková rodina, vyznávající právo šaría radikální nebo umírněná?

loading...

Německý sociologický ústav „Vědecké sociální centrum“ (WBZ) analyzoval údaje masivního výzkumu v islámské komunitě v 6 krajinách Evropy na vzorku více než 9 000 respondentů. A jaké jsou výsledky?

– 50% muslimů mluví o potřebě návratu k fundamentu
– v krajinách jako je Holandsko a Francie 70% muslimů považuje právo šaría za nadřazené
právu státu
– 57-82% muslimů si myslí, že islám nedovoluje reformu a přípustná je jenom jedna verze
– podobně děsivá čísla jsou i ve vztahu k Židům a homosexuálům

Džihádu se věnuje 75 procent záznamu Mohamedova života. Jak může násilí, boj a vraždy vytvořit náboženství míru? Kdyby islám byl náboženstvím míru, tak jeho extremisté by přece měli být extrémně mírumilovní lidé… Problém nejsou muslimové, problém je islám, resp. právo šaría a džihád. Český muslim Pelikán jasně a natvrdo říká, že islámská kultura spolu s neměnností Koránu není slučitelná s evropským způsobem života. Že islám v Evropě je časovaná bomba.

Zdroj: Blog autorky

loading...