Společnost se řítí po hlavě do prdele, cikáni diktují a volové se třesou: Za pomoc dětem „přes držku“, biopotraviny paterčata „nepapají“?

Sociální pracovnice Klára Vítková – Rulíková, poskytla magazínu Ona dnes informace o tom, jak to v rodině „paterčat“ chodí. Za pravdu bude zřejmě souzena a vyhozena ze zaměstnání. Ve dnech, kdy celá Evropa demonstuje za svobodu projevu a tisku, je u nás stavěna na pranýř sociální pracovnice, která v médiích pravdivě popsala věci,  jež sama na vlastní kůži zažila.  Porušila mlčenlivost a pojmenovala věci pravým jménem. Co je „společensky“ nebezpečnější? Její kritika rodiny paterčat byla přitom mnohem mírnější, než televizní dokument, který o životě rodiny s paterčaty odvysílala Česká televize, která přinesla na jedné straně výmluvné svědectví o tom, jak těžké je pečovat o pět miminek najednou, ale na straně druhé  zveřejnila i záběry, dokazující, že spolupráce  pečovatelek a romské rodiny rozhodně nebyla snadná. Většina  soudných  lidí  si tak udělala názor, že matka a babička paterčat se zrovna nepředvedly v nejlepším světle.paterčata

V deníku „Krajské listy“ vyšel článek s nadpisem: „Farmářka poslala romským paterčatům své biopotraviny. Co se stalo pak, tomu nebudete věřit“ – článek byl krátce na to stažen s komentářem: „Článek byl na žádost rodiny paterčat a jejich právní zástupkyně stažen.“ – inu, to je ta svoboda slova, za kterou celá Evropa demonstruje? Info v článku prý bylo jen „z druhé ruky“. V článku byla jen reakce Alexandry Kinové (matky paterčat) na farmářkou zaslaný balíček biopotravin. Odmítla biopotraviny údajně se slovy že: „to její děti jíst nebudou“. Bez poděkování, bez jakékoliv omluvy balíček putoval zpět do místa odeslání. Farmářka, která tento balíček zaslala byla v šoku, jelikož takovou reakci nečekala a otevřeně řekla, že už nikdy nic takového neudělá – tedy to, aby zadarmo posílala své produkty jako pomoc nějaké rodině. A tak se nesmí zveřejnit to, že zdravé biopotraviny paterčata prostě jíst nebudou a že dary se berou jako samozřejmost a neděkuje se za ně. Nesmí se psát o rom, jak romská rodina jídlo, zakoupené z darů a příspěvků vyhazuje druhý den do popelnic.

Nesmí se informovat o tom, jak příslušníci romské komunity nakládají s podporou státu a soukromníků a vyhazují jídlo, aby pak mohli natáhnout ruku pro další, o tom, jak odměnou sociální pracovnice za její pomoc a péči je to, že dostane „přes držku“ od babičky a to doslovně. Budou se za chvíli za to, že v rámci svobody slova napíšeme názor, popíšeme fakta, stahovat i naše blogy? Vypadá to, že ta doba je blízko. Díky dokumentu ČT byli diváci svědky toho, jak matka paterčat pečovatelky peskovala, tvrdila o nich, že jsou drzé a doslova řekla:„Já kdybych mohla, každému dám přes držku.“ Televizní seriál mimo jiné dokumentuje, že rodinu nekritizovala jen Klára Vítková – Rulíková, ale také jiné pečovatelky, které jí postupně odmítaly vypomáhat.  Matka paterčat si zřejmě proto údajně najala známou advokátku Kláru Samkovou (za peníze z podpory a ze sbírek?) a hodlá  patronku, která jí tolik pomáhala, zažalovat.  Zajímavé ovšem je, že babička paterčat, která rázně  profackovala jednu z pečovatelek, žádné problémy nemá a žádný postih ji nehrozí, ačkoliv je její  přestupek mnohem vážnějšího charakteru než to, čeho se dopustila upřímná patronka. O paterčatech se smí totiž informovat pouze pozitivně.

Svobodu slova máme, ale jen tu transparentně cenzurovanou. K čemu pak taková „svoboda“ je? Charlie Hebdo je oslavováno za zesměšňování víry a komik, dělající si srandu z politiků či vyprávějící židovské vtípky je uvězněn. A Evropa tomuto svému pokrytectví nadšeně tleská.

Rozhovor patronky v „Ona dnes“ je přitom mnohem mírnější než samotný dokument Paterčata, který Česká televize nedávno odvysílala. To potvrzují i diskuse na webech, jichž se zúčastnily tisíce lidí. Jeden z nich například uvedl: „Musíme poděkovat ČT, že ač možná nechtěně, předvedla super reality šou o ukřivděnosti, namyšlenosti, neochotě se jakkoliv přizpůsobit a věčně jen natažené ruce. Jeden příklad, v té rodině se během roku vystřídalo třináct pečovatelek, z toho osm  tam odmítlo pracovat pro věčnou buzeraci ze strany zasloužilé matky.“ Premiér Sobotka se v neděli zúčastnil masové demonstrace za svobodu tisku, respektive za svobodu publikovat provokativní karikatury a přitom ve stejný den odvysílala Česká televize pořad 168 hodin, ve kterém postavila na pranýř patronku českých paterčat Kláru Vítkovou – Rulíkovou za to, že si v médiích „dovolila“ kritizovat romskou rodinu, pro níž sama hodně a nezištně  udělala. (Zdroj: www.kajskelisty.cz)

slozenka.bmpO tom, že značná část Romů (možná vetšina) nepracuje a z nich značná část (možná vetšina) zneužívá sociální systém a s prominutím „organizovaně plodí děti“ jako zdroj příjmu se ví, ale kdo to řekne či napíše je rasista a xenofob a může čelit postihu. O tom, že se značná část romské populace živí drobnými krádežemi, že terorizuje své okolí hlukem a odpadky, že sociální dávky a podporu nahází do výherních automatů, že narůstá brutalita rasově motivovaných trestných činů ze strany Romů vůči většinové společnosti se ví také, ale nesmí se o tom psát, protože by to prý podněcovalo xenofobii. Na jedné straně stát financuje stupidní kampaně ala „Cikáni nám nažezali“ a v praxi se pak realizuje „cikánská férovka“, kdy šedesát Cikánů vyrazí se sekerami, noži a tyčemi na šest lidí ochranky, nebo s mačetami na hosty herny. O případu, že by někomu nařezali dřevo jsem nic nečetl.

Stát neřeší zneužívání dávek ani cikánskou brutalitu či rasovou nenávist vůči většinové společnosti a organizuje pokrytecké populistické kampaně. Jak potom stát bude reagovat, až se příslušníci většinové společnosti začnou bránit proti mačetám v rukou cikánů střelbou? Zřejmě se něco tak hrůzného bude muset stát, aby se multikulturní „sluníčkáři“ probudili a začali naslouchat veřejnosti, začali konečně konat a bránit její práva. Většinové společnosti již dochází trpělivost jak se zneužíváním dávek, tak s „cikánskými férovkami“, cenzurou a pokrytectvím ze strany státu i medií. Složenka zveřejněná na internetu je prý hoax, nicméně, z dostupných tabulek SSZ lze ověřit, že tato částka je reálná. Stejně tak není jasné, nakolik byl článek v Krajských listech podložen doložitelnými fakty. Nicméně to, že rodina vyhazovala den staré jídlo zakoupené z podpory a darů, že ošetřovatelka byla zfackována babičkou, to, jak si matka paterčat v dokumentu ČT neustále stěžovala a prohlašovala že by dala každému „přes držku“, to mohl vidět každý a udělat si podle toho nezaujatý názor.

Většinová společnost projevila matce paterčat sympatie a podporu, mnoho lidí pomohlo. Zejména díky chování matky paterčat jsou však ty sympatie a podpora pryč. Jednání matky paterčat je ukázkou toho, jak Romové přistupují k pomoci většinové společnosti a jak se za tuto pomoc odvděčují. Jak dlouho se ještě budeme tvářit, že to nevidíme? Jak dlouho ještě budeme pomáhat?

Doplněno 24.1.2015 v 14,05 hod. a 23,18 hod:

S ohledem na výzvu administrátora blogu, abych složenku z blogu odstranil či uvedl že jde o hoax a pokud nikoli, bude článek stažen a s ohledem na to, že v diskusi pod blogem je několikrát tvrzeno, že složenka v tomto blogu je hoax (což nelze vyvrátit ani doložit), podotýkám, že již u složenky jsem uvedl, že jde údajně u hoax. Dále, několik starostů takovouto výši dávek jedné rodině potvrdilo. Starosta Duchcova 20. 9. 2011 uvedl, že jeho úřad vyplácel jedné rodině dávky ve výši 92.000,- Kč – zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Starosta-Dubi-Romska-rodina-tu-na-davkach-brala-92-tisic-kazdy-mesic-208774.

Veškeré informace uvedené v blogu jsou doložitelné a byly odzdrojovány. V blogu nebylo tvrzeno, že matka paterčat odmítla potraviny, ale bylo uvedeno, že ne serveru www.krajskelisty.cz o tomto vyšel článek, který byl z druhé ruky a byl stažen. Tím nebyl nijak porušen kodex blogera. Stran ostatního stačí shlédnout dokument ČT „Paterčata“.

Dovoluji si doplnit ověřený výpočet toho, co dostává osmičlená rodina, kdy rodiče nepracují od státu: Rodina se šesti dětmi – rodiče nepracují. Měsíčně dostávají od sociálky životní minimum domácnosti ve výši 17 920,- Kč, přídavky na děti 3 420,-, příspěvek na bydlení 12 724,- Kč. S ohledem na to, že otec rodiny jde vždy na „nezbytnou“ dobu pracovat, bere podporu v nezaměstnanosti 5 150,- Kč. Toto jsou ověřené údaje a může si je kdokoli i dle tabulek zkontrolovat. Celkově tedy taková rodina dostává od státu 39.214,- Kč. Předpokládám, že oficielní tabulky SSZ hoax nejsou.

Zdroj: Blog autora