Odborářský boss Středula si asi zapomněl vzít prášky na hlavu; A pak z něj cosi vypadlo

Stát má málo peněz a kde je pořád brát, že? Podle odborového bosse Středuly prý OSVČ platí málo na zdravotním pojištění a nejsou vůbec solidární. Solidarita je v odborech vůbec oblíbená – znamená prostě „budete platit víc“. Tuto ideu Středula podpřil nanejvýš „důvtipným“ argumentem, že „když někdo platí jen třetinu toho, co ostatní, tak by měl dostat jen třetinu sádry“. Jen by mě zajímalo, na kolik sádry by si Středula podnikáním vydělal…

Středula vše řekne svým výrazem | Foto: parlamentnilisty.cz

Středula vše řekne svým výrazem | Foto: parlamentnilisty.cz

Své podobenství o sádře asi ani nemohl myslet vážně, protože každý dobře ví, že takhle náš systém zdravotnictví nefunguje. Kdyby si každý musel na svou léčbu naspořit sám, tak by si většina lidí mohla dovolit tak leda paralen, ale ne operaci srdce. Naše zdravotnictví žádnou „zásluhovost“ podle výše odvodů nezná, nikdo by neměl dostat horší léčbu jen proto, že odvádí méně něž někdo jiný. Jak by vůbec takový argument šel dohromady s mantrou socialistů, že všichni máme dostat všeho stejně?

Kdyby něco takového řekl o zaměstnancích, tak ho vynesou s odborové centrály v zubech. Ale OSVČ jsou holt „veřejný nepřítel“, takže tam je dovoleno ledacos. Ještěže je zase neoznačil za parazity. Zajímalo by mě, jestli kromě rovnosti v placení odvodů by Středula prosazoval také zrovnoprávnění v jiných oblastech – třeba pokud jde o dovolené, nemocenskou, odstupné, nutnost platit si vlastní pracovní prostředky…

Možná by bylo vhodnější se podívat, kudy a kam ve zdravotnictví utíkají peníze, než se někdo začne dožadovat dalších. Jistě – vláda s velkou slávou zrušila poplatky, a teď hledá, čím tu díru zaplácne. Je třeba zvýšit platby za státní pojištěnce, ale kde na to vzít? Inu živnostníci jsou rovnou na ráně. Tak si připravte portmonky, přátelé.

Jsem zvědav, jestli tento „třídní boj“ vynese Středulovi jednoho hezkého dne nějaké pěkné místečko na kandidátce ČSSD, nebo třeba křesílko v Senátu. Našlápnuto má dobře. Věrně kopíruje cestu svých předchůdců Zavadila, Štěcha a Falbra. Odbory jsou sice přísně apolitické, ale… no však to znáte.

Zdroj: ePortal.cz