Proč Kroužková raději nekroužkuje ptáky?

Dívali jste se na Hyde park v němž redaktorka našívaší Barbora Kroužková excelovala v rozhovoru s docentem Martinem Konvičkou, lídrem iniciativy Islám v ČR nechceme? Dokonale předvedla, že cílem není vyzpovídat přítomného, ale  udělat z něho osla, totálně ho znemožnit a zahnat do úzkých. Že se přitom od něj nic nedozvíme se  v rámci tohoto pokusu o dehonestaci je jí i  jejím nadřízeným asi fuk. Být tím nadřízeným, tak si ta uštěkaná baba už ani neškrtne. Kde byli s tímto modelem když tam seděli zástupci muslimské obce?

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Mediální analytik Petr Žantovský už se dlouho tak nerozčílil. „Absolutní katastrofa z hlediska mediálního, žurnalistického výkonu moderátorky veřejnoprávního média, jejíž povinností je ctít a respektovat názor druhé strany. Dostali zřejmě za úkol udělat z pana Konvičky fanatického ne zcela svéprávného jedince, který je nebezpečný. Dokonce tam i zaznělo, že hnutí proti islámu je nebezpečnější než samotný islám,“ rozladěně popisoval Žantovský, který by prý tolik trpělivosti jako Konvička neměl. „Odešel bych. Za těchto zcela neregulérních podmínek bych se s ní odmítal bavit. Způsob, jakým ho ponižovala, urážela, byl tak nehorázný, že jsem to dlouho v ČT neviděl,“ hodnotil naštvaně Žantovský. „ČT předvedla, proč nemá existovat a proč nemá být placena z našich poplatků,“ dodal.

„Už se mi to dlouho nestalo. Televize si podepsala ortel,“ pokračoval rázně analytik. Upozornil na časté přerušování vyjádření pana Konvičky a účelově kladené otázky nebo poznámky: „Proč o tom mluvíte? To je argumentačně za roh,“ reagovala například moderátorka.

Na rozdíl od tohoto média jsou tací, kteří věc vidí jinak Například generál Šedivý: Střet s islámem prostě přijde. Muslimové zneužívají naši pohostinnost. A neříkejte pořád, že proti nim protestují xenofobové. Nebo to někteří lidé vezmou do vlastních rukou. Musíme být připraveni, teroristické útoky islámských fundamentalistů mohou dorazit až k nám, varuje bývalý náčelník Generálního štábu české armády.

Radikalizace islamistů je zcela evidentní, to přece není problém jen Francie, například v Německu mají podobné problémy. Tohle všechno začíná směřovat k tomu, že budeme muset i my vzít zcela vážně, že se děje něco úplně jiného, než jsme byli zvyklí, že konflikt civilizací, o kterém mluvil a psal americký politolog Samuel Huntington, se skutečně zrealizuje. Že se v případě ČT nejedná o ojedinělý exces svědčí i další pořad  „Máte slovo“ k tématu o přijímání uprchlíků. Někteří si myslí, že tady přestává veškerá legrace.

Pozvaní Syřané, včetně našeho europoslance, místo aby slušně žádali, abychom je přijali, řvali na své oponenty, že je to naše povinnost a naše veřejnoprávní Česká televize vybrala do publika muslimy, cizince, přistěhovalce a šestnáctileté sluníčkáře v poměru 4:1 k dospělým zástupcům našeho (zatím) původního většinového obyvatelstva. O průběhu debaty nemluvě.

Při sledování těchto pořadů jsem došel k závěru, že nešlo o žádnou diskuzi, ale o cílenou diskreditaci a pokus o odrovnání hosta. Kdo zadává redaktorům tento úkol. Ze své hlavy to nemají. Platíme si za ně, ale věřit se jim nedá, říká  analytik Radim Hreha. A dodává, že nezanedbatelná část občanů pochopila nedůvěryhodnost zpravodajství i publicistiky České televize. Její jednostranné informace jsou obsáhle interpretovány, v rolích expertů se k nim vyjadřují kavárenští kamarádi kamarádů.

Když se k tomu přidá pravdoláskařské zprostředkování reality Českým rozhlasem Plus, je udivující, v jaké pohodě zůstávají členové obou veřejnoprávních rad. Myslím, že nastal čas se vrátit k diskuzi o financování tohoto molocha, kterému sypeme 7 miliard za něž dostáváme něco za co bychom nedali ani zlámanou grešli.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční