Česká televize se přiznala, že je neobjektivní hlásnou troubou havloidů

Tak dnes si milí čtenáři poodhalíme roušku tajemství, jak je to s tou našívaší spacákovou televizí. Vždycky smutně koukám, co ještě je všechno možné. V roli expertů se nám stále střídá skupina stejných kavárensko-euro-pravdoláskovních mudrců a když se objeví někdo normální jako třeba pan Robejšek nebo Petránek, koukám jak třináctka na máminýho robertka.

Hovno v ČT

Hovno v ČT

Ale konečně je to tu. Právě jsme se to dozvěděli. Česká televize se musí řídit „určitým úhlem pohledu“ na základě doporučení Evropské komise. Hoši a dívky mají určen úhel, jak informovat o Ukrajině. Nesmí vysílat, jako by byla součástí Ruska. Tento průval vynesl kdosi důležitý na jednání TV rady. Její místopředseda Jan Bednář: „Takové odborníky jako mezi zahraničními zpravodaji ČT jinde nenajdeme“. „Připomněl, že dění na Ukrajině bylo vůbec nejsledovanější zahraniční událostí ve vysílání České televize, která z místa přinášela původní zpravodajství.

„Miroslav Karas sídlí v Moskvě a dojížděl za reportážemi na Ukrajinu. Je to mimořádný talent, v České televizi jeden z nejlepších, už jsem ho několikrát ocenil. Jsem přesvědčen, že zpravodajství z Ukrajiny je vyvážené. Veřejnost ho tak ale nevnímá, protože události na Ukrajině rozdělují i českou společnost, čehož důkazem jsou došlé anonymy s výhrůžkami,“ poukázal Jan Bednář na poštu, která chodí do redakce zpravodajství ČT.“ A jak je to doopravdy?

„…výsledky, které přinesl poslední exkluzívní průzkum společnosti SANEP zjistil, že nestranné informace už většina domácí populace hledá zejména na internetových zpravodajských serverech. Internet podle tohoto průzkumu sesadil z první pozice Českou televizi, která se s 55 procenty důvěryhodnosti propadla až na třetí místo za Český rozhlas.“ A pak to vyvalil  radní Michal Jankovec. „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie,“ překvapil Michal Jankovec nejednoho z přítomných.“

K tomu poznamenal jeden z mých přátel. „Ruský pohled“, to jest „informace z úhlu pohledu Ruska“, které „humanistické tradice nikdy nemělo“ je přísně zakázán komisí. Za „ruský pohled“ je považováno vše, co není v souladu se směrnicemi EU. Vše co je kritické k jednání Kyjevské vlády, vše co je kritické k její válce s vlastními občany, jejímu bombardování civilního obyvatelstva a její závislosti na Ukrajinských neonacistech, vše, co je kritické k legitimizaci a podpoře otevřeného neonacismu Evropskou unií a Spojenými státy. Nic z toho nám nesmí přinášet reportéři a redaktoři „České televize.“, která právě proto, že vyloučí ty „neevropské pohledy“, přináší kvalitní a vyvážené zpravodajství. Vypadá to, že jsme zpět v dobách, kdy posláním „tisku rozhlasu a televize“ nebylo čtenáře, posluchače a diváky informovat, ale „vychovávat“. A co by se stalo, kdyby naše veřejnoprávní televize nebyla tak pro-evropsky „vyvážená“ a přinášela nám i jiné úhly pohledu?

Hrozí nám vyloučení z EU? Proč bychom „museli vystoupit“? A když už jsem zmínil pana Robejška, ten pravil:  Pokud selže plán Merkelové, přijde dodávka zbraní Ukrajině. Pro Evropu to bude fatální. USA to vědí, chtějí oslabit jak Rusko, tak nás. No já myslím, že podle té směrnice co se smí a co se nesmí říkat pana Robejška dloooouho nepozvou. Nádhernou ukázkou bylo, jak komentovali akci pana Porošenka, který dokazoval v Mnichově přítomnost ruské armády na Ukrajině s takovým nadšením, jaké projevují důchodci na akci hrnce za padesát tisíc. Asi nás chtěli přesvědčit, že invazní armáda si s sebou bere cestovní pasy.

Přitom jediný, kdo tomu věří je Porošenko, Česká televize a její věrní diváci sledující její zprávy s otevřenou pusou. Možná tam ta Ruská invaze přijela cestovní kanceláří „Inturist“. Kdybych byl Porošenko, prostě jim nedám turistická víza a bylo by po ptákách. Už chyběla jen zpráva, že o víkendu podle Kyjeva prošlo pasovou kontrolou dalších 1500 ruských vojáků, kteří přihlásili k proclení 300 ks vojenské techniky  Já a myslím že celej svět se těší, kdy uvidí nějaké zajaté ruské vojáky.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční