Pátá Putinova kolona? Ne, jen boj s rozumu-nepřátelskými bakteriemi

S Minskem II. S diskusní situace zde nezklidnila, ale spíše zostřila. Zarputilí nepřátelé svobody a obdivovatelé násilného Majdanu začuchali, že by se celá ta akce nemusela vyplatit. Copak o to, ona se nevyplatila již loni, s Krymem.  Nikdo mi nenamluví, že by americká vlajka, vztyčená na jakémkoli zařízení US NAVY na tomto poloostrově, neznamenala pro celý Pentagon a všechny americké politiky včetně prezidenta obrovský triumf. A čerta starého záleží na tom, že podle mnohých tam námořní základna nemá žádný smysl. Nechápu, proč by námořní základna na moři neměla smysl, to by spíš neměla v Brdském lese. Ale to zcela podstatné je, že by tam NEBYLA ta ruská.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

Protože, každý, i můj oblíbený retardovaný delfín, pochopí, že to absolutně nejhorší, co se státu, jeho lidu a jeho politikům může stát, je ponížení. Nějakých 3.000 nebo kolik obětí z 9.11. není nic víc než zlomek obětí na amerických silnicích ročně.

Ta ztráta lidí nebyla ani zdaleka tím nejhorším, co USA 11.9.2001 potkalo. Samozřejmě, jejich rodiny je oplakaly, ale ročně přicházejí USA jistě o daleko více osob v produktivním věku. Ale ten samotný atentát, ten obyvatelstvo trefil do samého srdce.

A nejinak by tomu bylo i s Krymem. To, že Krym byl původně ruský a pod ukrajinskou správu se dostal před šedesáti lety díky N.S.Chruščovovi Rusy asi mrzelo, ale nebylo to fatální. Stále ho bylo možné využívat.

Jakmile by se dostal pod americkou správu, jakmile by tam byl jakékoli americké vojenské zařízení, tak by ten poloostrov byl pro ruskou armádu naprostým tabu a naděje na jeho znovuzískání by byly rovny nule nebo spíš jaderné válce.

loading...

Samozřejmě, že prezident Putin měl (a stále má) z Ukrajiny skvělé informace. Kde jinde by také měl mít větší síť agentů, že? Takže to, co strůjci Majdanu naivně plánovali, věděla Moskva pomalu ještě předtím než se na tom na velitelství Majdanu usnesli.

Takže vůbec nebylo třeba nějakého vojska, nějakého nátlaku na obyvatelstvo Krymu. Ani ten můj oblíbený delfín by za těchto podmínek na Ukrajině nezůstal. To bylo jásotu kvůli oslabení Rublu a teď, když Hřivna padla na dno, je naprosté ticho.

Takže, ať je v Rusku jakkoli blbě, na Ukrajině je ještě daleko hůř. Takže o dobrovolnosti odchodu Krymu ze svazku Ukrajiny nemám absolutně žádné pochybnosti. Ti lidé by museli být naprosto na hlavu, kdyby nezvolili Rusko.

TV kuchař Pohlreich říká: I ten nejhorší vývar je lepší než voda. A asi bych to parafrázoval takto: I v tom nejhorším a nejzapadlejším koutě Ruska se žije lépe než v ukrajinském Kyjevě. A pro Krym platí to samé.

A fanatická podpora, které se, zcela nezaslouženě, Majdanu dostalo nejen od nás, ale ze všech západních zemí, svědčí o jediném. Takovýto s prominutím bordel může podporovat pouze ten, který nejen zná, ale také podporuje jeho jasný účel: Oslabit Rusko.

A to byl, podle mě, ten nejhorší strategický záměr, který si Bílý Dům a Brusel mohly vymyslet. Rusko není ani Irák, ani Libye. Nelze ho jednoduše vybombardovat a také nelze na jeho hranicích pořádat manévry NATO. Jistěže, oficiálně tam NATO není, ale neoficiálně ano.

loading...

Protože, kdo podporuje majdanský pučistický režim, o jehož „legalizaci“ volbami mám značné pochybnosti, není nikdo jiný než země NATO.

A jestliže před jednáním v Minsku vyslovil francouzský prezident myšlenku Ukrajina mimo NATO, tak to svědčí o jediném: Tato možnost je neustále ve hře a pouze se takticky skrývá.

Nerad píši víc než formát A4. Takže, kdo umí číst, chápe smysl napsaného a není zaujatý, tak ten pochopil, proč jsem dnes spíše s pane Vyvadilem než s tou partou hlučných a primitivních protiruských agitátorů s bezbřehou fantazií.

Fantazií nacházet na Rusku vše špatné, ale na Ukrajině, potažmo západním světě jen samé klady. Ale tak to v reálném životě nefunguje, tak to funguje pouze v hlavách těchto, trochu jednostranně omezených, fanatiků.

Zdroj: Blog autora

Čtěte dále:

Pokrytectví snoubené s hloupostí. To jsou USA Řada kroků USA zrovna nesvědčí o tom, že je jejich politika důvěryhodná. Uveďme alespoň některé. Ostudná intervence vůči Jugoslávii, slib, že Kosovo z...
Petici PRYČ Z NATO podepsalo již několik tisíc lid... Petr Hájek komentuje první hodiny podpisové petiční akce Protiproudu, reakce čtenářů na ni a svěřuje se s tím, co mu jako déja vu připomíná americký...
Bude Trump ještě letos zavražděn? Vstupuje do hled... Donald Trump přistupuje k modrému řečnickému pultu s nápisem Ohio. Publikum je v euforii, volá, tleská, skanduje. „Jsem tady, abych vám poděkoval,“ ří...
Turko-islamistický fašismus: Adoptivní dítě trans-... Současný stav hybridního turko-islamistického fašismu nelze vnímat jinak, než jako adoptivní dítě trans-atlantické civilizace. Yekta Uzunoglu ...
Experti z Ruska a Izraele varují Evropany před isl... V roce 1948 to byli Čechoslováci, kdo největší měrou přispěl pomocí Židům při jejich zápase o holý život proti Arabům, kteří se rozhodli tři roky po k...
Jsou USA postižené brutálním černým rasismem bezpe... George Zimmerman versus Trayvon Martin – vzpomínky na regulérní štvanici na Zimmermana, který se bránil útoku mladého černocha ještě nevybledly. Naště...
Putin: Musíme být připraveni odrazit jakoukoli agr... Historická paměť - to je nejdůležitější součást naší kultury, naší historie i naší současnosti. A z našich historických zkušeností a historické paměti...
Přepadli nás na v srpnu 68 Ukrajinci? Ano. A také ... Dnes je možné zpochybnit již všechno. Zcela vážně se diskutuje o tom, zda čirou Osvětim neosvobodili Ukrajinci a nikoli Rudá armáda, protože pak je sa...
Havloidní hlupák Kocáb bude uprchlíky vítat s otev... Včerejší Události komentáře na ČT24 byly v debatě o uprchlickém exodu jasnou ukázkou střetu zdravého rozumu advokátky Samkové a zastřené  mysli sluníč...
Cesta ke svobodě nevede vpřed, ale zpět. Hlavním p... Adam B. Bartoš hledá radikální alternativy pro vlasteneckého pravicového voliče, kterému není lhostejné skutečné řešení současné politické situace v n...
loading...