Kaddáfí vyhrožoval, že dobití Evropy proběhne dělohami islámských žen. A je to tady Evropa zaspala

Když před pěti lety tehdejší libyjský vůdce Kaddáfí varoval EU před masivním přílivem muslimů z Afriky, pokud se nebude finančně podílet na ochraně afrického pobřeží, dočkal se od evropských vůdců jen slov pohrdání a označení za vyděrače. Dnes už snad každý ví, že nemluvil do větru, neboť Libye v té době zastavovala tisícovky přistěhovalců u svých hranic a nepouštěla je k italským břehům.

Dva zlosyni

Dva zlosyni

Dnes se Libye zmítá v chaosu, který způsobila před třemi lety válečná koalice USA, Francie a Velké Británie, protože svým vojenským angažmá před více než třemi lety, pomohla dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího svrhnout a zabít. Tím celé angažmá Západu skončilo a do této doby nebyla tato severoafrická země schopna vybudovat národní armádu a efektivní státní instituce. Nyní v zemi dominují bývalé povstalecké brigády, které neuznávají žádnou vládu a hlavně se nechtějí podělit o své ropné bohatství.

Země má dvě soupeřící vlády a parlamenty v Tripolisu a Tobruku. Fakticky nevládne žádná z nich.

Tři hlavní města země, Tripolis, Benghází a Misrata, jsou z velké části řízeny milicemi bojovníků, kteří povětšinou přísahají věrnost Islámskému státu. Nedělní poprava egyptských křesťanů těmito bojovníky je jen začátkem připravovaného krvavého běsnění, jak naznačují obavy Egypta i dnes zveřejněné plány islamistů, kteří správně vycítili příležitost, kterou jim rozvrácená Lybie poskytuje. Tato země je svoji blízkostí k Evropě a panujícím bezvládím, jako stvořena pro masivní migraci do Evropy.

Právě ta je pro nás stále větší hrozbou, neboť ilegální imigranti z afrických a převážně muslimských zemí, zaplavují starý kontinent každý týden po tisících. Mezi těmito imigranty se snadno skryjí náboženští fanatici a nepochybně zde naleznou i spousty spojenců se zkušenostmi z nekonečných afrických válek. Následky pro nás Evropany budou fatální. Evropští lídři by měly výhrůžky islamistů brát vážně, aby se náhodou nevyplnily tak, jako slova Kaddáfího před pěti lety…

Zdroj: ePortal.cz