Nacistická válka vedená Kyjevem připomíná knihu Osudy dobrého vojáka Švejka

Boj na východě Ukrajiny začíná připomínat knihu J. Haška „Osudy dobrého vojáka Švejka..“. Ukrajinská armáda u Debalceva ustoupila do „předem připravených pozic“. Převedeno do češtiny, utrpěla další ze série katastrofálních porážek v souboji se jednotkami novoruských separatistů. K tomu se stále více začíná mluvit o nevyhnutelném krachu ukrajinské ekonomiky. Když před více než rokem provedla kyjevská „občanská společnost“ Západem financovaných „neziskovek“ na Ukrajině státní převrat a svrhla demokraticky zvoleného prezidenta, vše vypadalo pro nové ukrajinské vládce tak snadno. Těšili se na porcování (rozkradení) západní „ekonomické pomoci“, „problematické“ obyvatelstvo hodlali zpacifikovat pomocí soukromých armád často složených z kriminálníků a žoldáků. Ukrajina se pro ně měla stát zlatým dolem…. Jenže se ukázala hlavní slabina nového režimu.

Jaroslav Hašek

Jaroslav Hašek

Totiž, že mezi běžnými Ukrajinci má velmi malou důvěru a nulovou podporu. To se koneckonců ukazuje i při bojích na východě země. Hlavní příčiny neúspěchů ukrajinské armády jsou „demoralizované mužstvo“ a neschopné velení. Běžní vojáci nechápou, proč by měli bojovat proti svým krajanům za zájmy jakési novou kyjevské junty. Není proto divu, že se do válčení a umírání nijak nehrnou. Naopak dezerce a odmítání služby dosáhlo obrovských rozměrů. Například při posledním kole mobilizace se podařilo odvézt pouze 4 (!) procenta určených branců. Zbytek povolanců utekl ze země (většinou paradoxně do Ruska) a nebo se skrývá na venkově. Společně s tím se projevuje slabá úrověň velících sborů ukrajinské armády. Nic na tom nedokáží změnit ani zahraniční vojenčtí „poradci“…

O zájmu Ukrajinců bojovat v tamější občanské válce vypovídají i dvě příhody z Čech. Když ukrajinská občanská válka začala, plánovala údajně česká havlistická galerka uspořádat „nábor“ v CR žijících Ukrajinců. Se slávou pak měli odjet bojovat za „novou“ UKrajinu. Brzyse ukázalo, že by se nikdo nepřihlásil, raději proto celou akci po tichu zrušili. Před časem nám náš výrobní mistr (Ukrajinec ze Lovova) na otázku, zda se vrátí domů a půjde bojovat odpověděl. „Já za tu mafii Židů a fašistů bojovat nikdy nepůjdu…“, což je prý i názor tradičně antisemitských běžných Ukrajinců….a i „stabilitu“ současné ukrajinské vlády. Ukazuje se, že ukrajinský politický převrat jen zavede ukrajinské obyvatelstvo do dlouhodobé bídy a utrpení. Země stojí před ekonomickým bankrotem. Továrny nevyrábí, lidé nedostávají mzdy, ukrajinská měna prudce ztrácí hodnotu… Kdo to těm obyčejným Ukrajincům zaplatí? Úředníci v Bruselu? Obama?

To ale nic nemění na válečném nadšení české „občanské společnosti“ pravdy a lásky. Tak by nejraději bojovala do posledního Ukrajince. Je to přitom směsice obvyklé zmatenosti a cynismu.
Pánové Schwarzenberg, Zaorálek, Fiala a celá ta havlistická pseudo inteligence apod jsou si dobře vědomi, že jich se válka a dopady ruských sankcí nijak netýkají. Oni u Debalceva umírat nebudou (stejně jako neumírali v Afganistánu), stějně tak by tam nešly bojovat jejich děti. Podobné je to u protiruských sankcí. Snížila se snad kvůli ruským sankcím dotace nějaké havlistické „neziskovce“? Určitě nikoliv. Propouštět musely pouze soukromé podniky vyvážející do Ruska…. a tam žádný pravdoláskařský válečník určitě nepracuje.

Je proto nutno rázně říci naší současné politické „elitě“, že válka na Ukrajině není v našem zájmu a žádat její rychlé ukončení. Česká republika je naše země a máme povinnost i dalším generacím Čechů, kteří přijdou po nás!

Zdroj: ePortal.cz