Další rasističtí paraziti: Mezi obchodníky s rasismem a xenofobií přibyl nový hráč. Uvítejme HateFree!

Po agresivní televizní reklamě, za kterou by byl mediálně pražskou kavárnou zlynčován každý, kdo se neživí pácháním dobra za cizí peníze, jsem byl obohacen i rozhovorem s koordinátorem iniciativy HateFree Culture, bojující prý proti xenofobii. Deštníky vzhůru, protože, jak říkali v Avataru, ani se to nesnaží vydávat za déšť.

Bloger František Matějka

Bloger František Matějka

Dozvěděl jsem se mimo jiné, že se nám prý nevraživost části společnosti vůči Romům částečně obrací proti muslimům. „Je to snadnější, neboť islamofob se může tvářit jako ochránce práv žen a homosexuálů. Tentýž člověk je ale schopný mi vzápětí nadávat, protože jsem gay,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Lukáš Houdek. Víte, co je ještě snadnější? Snadnější, než odvrátit zdánlivě neoprávněnou nevraživost od Romů k muslimům, je zneužít existenci obou skupin k vlastní obživě a účet vystavit cizím lidem. Lidem, kteří vás ani neznají, ale zatáhnout to musí. To je majstrštyk. Nedalo mi to a podíval jsem se hlouběji. A stálo to za to, protože HateFree lže dokonce hned v první větě své prezentace.

HateFree se třemi lidmi v profilu tvrdí, že „jsme iniciativou lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti“, a že v Úřadu vlády ČR mají jen silné zázemí a v Agentuře pro sociální začleňování odbornost. Jako sdělení od dotačních střihačů ovcí dobrý. Užiteční idioti tleskají, zatímco ovce s vlnou na hřbetu čekají v řadě. Jinak ale prasárna, kterou neschováte ani za politicky korektní význam sousloví „mediální zkratka“. Žádnou „iniciativou lidí“ totiž nejsou. Občané jsou z financování podobných kusů už unavení, tak pro ně scénáristi a režiséři hledají stále nové kulisy a občas i nové herce. Projekt HateFree je vládní iniciativou Agentury pro sociální začleňování. Ti tři mají jako „iniciativa lidí“ jen přívětivě vypadat. Je financován z veřejných peněz, ne peněz těch, kteří se jako iniciativa tváří. Veselým paradoxem je pak fakt, že jde z větší části o norské fondy. Považte, projekt proti agresi a nenávisti u nás financuje stát, ve kterém mají multikulturalisticky obohacení občané jednu z největších spotřeb antidepresiv na světě a přední místo v počtu psychiatrických lůžek a sebevražd na počet obyvatel. V podstatě neokomunistický režim, ke kterému jako nedostižné metě vzhlíží čeští socialisté, s prvky nacismu, v souladu s kterým tam odebírají děti na nucenou převýchovu. Já žít v Norsku, tak beru možná taky.

Projekt HateFree opět přiživí existenční nenávist, bez které by u nás muselo jít hodně lidí ze zaměstnání do práce. Společně s jim podobnými vyvolávají u většinově netrestaných a bezúhonných občanů nevoli tím, že je obviňují téměř plošně z rasismu a xenofobie. Následné logické hlasité projevy vzdoru a nesouhlasu s takovým výkladem občanských postojů pak vydávají za rostoucí rasismus a xenofobii a navrhují řešení, na které žádají další veřejné peníze. Ty dostanou, protože rasismus a xenofobie jsou přece špatně. A jedeme. Znova a dokola, občas s jiným názvem. Nová mediální kampaň a z ní znovu zvednutý žaludek, jehož projevy vydávají za další růst rasismu a xenofobie. A další dotace.

Nebýt podobných státem podporovaných projektů, hledali bychom v České republice skutečný rasismus a xenofobii lupou. Po pečlivém prohlédnutí jejich prezentace, kde si sami pokládají otázky a odpovídají na něco jiného, agresivní televizní reklamy a veřejných prohlášení, nerespektujících realitu, mi nezbývá než opět oprášit citát z filmu Avatar. „Chčijou nám všem na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšť!“ Škoda. Iniciativu lidí, kteří problémy řeší a nevyvolávají je, bych podpořil rád.

Zdroj: Blog autora