Pane ministře Chovanče, kryjete snad korupci členů vlády?

Před pár dny jsem oslovil se stejným dotazem pana ministra Milana Chovance na jeho face profilu. Možná i proto, že se o profil stará nějaký zaměstnanec, neodpověděl. Tak se ptám zde, veřejně. Cituji můj dotaz z facebooku i diskuse pod blogem pana ministra:

chovanec nebo Chovanec?

chovanec nebo Chovanec?

Dobrý den pane ministře,

přečetl jsem si Váš poslední blog, který se týkal vyhodnocení práce policie a jejích potřeb. S vyhodnocením souhlasím částečně a vysvětlím proč, s potřebami souhlasím. Navštívil jsem několik služeben, mám mezi řadovými policisty i kriminalisty pár kamarádů, takže jsem vcelku v obraze. Problematika policie je můj koníček, jako někdejší poslanec FSČSFR jsem byl členem bezpečnostního výboru a jezdil po služebnách a snažil se nějak pomoci. Dnešní vybavení policie je tristní, kanceláře i jejich nábytek z dob totatality, doslova nepříjemné pracovní prostředí. Limitovaný benzin, v zimě zavírané topení, protože prostě na teplo není. To je naprosto šílené. Policie ušla za 25 let od listopadu 1989 obrovský kus cesty stran profesionality a lidského přístupu, policisté mají však stále zastaralé vybavení, úděsné prostředí i platy.

K tomu vyhodnocení práce policie – není šetřena trestná činnost politiků – korupce. Od vcelku vysoce postavených policistů jsem opakovaně slyšel, že je policie pod politickým tlakem a že je jí bráněno tyto kauzy šetřit. Před posledními volbami mnoho policistů neveřejně říkalo, že na Kalouska, Sobotku, Toplolánka a další, je toho tolik, že půjdou do „tepláků“, ale že se musí čekat až po volbách, aby nebyla PČR obviněna z ovlivňování voleb. Nestalo se nic. Sobotka – chápu že je to Váš předseda – není šetřen (tedy věc šetřena je ale se směšným výsledkem) za prodej OKD, za odpouštění daní spřáteleným firmám. „Vrcholní“ politici, kteří z politiky odešli ze dne na den vstoupili nejčastěji do energetických firem a začali zázračně podnikat a bohatnout a ovládají energetickou, teplárenskou a další „lobby“. Zřejmě jsou tak legalizovány jejich úplatky. Můžete mi prosím pane ministře vysvětlit, proč se nic nešetří?

Jste inteligentní člověk, tak mi prosím jen nepište, že se nic „nepodařilo“ prokázat. Když jsem před dvěma lety na toto tema napsal blog a veřejně se ptal, „náhodou“ měla firma, ve které jsem působil a řídil ji celkem 6 kontrol od státu. Jsem ochoten věřit tomu, že tehdy to byla náhoda, pokud za pár měsíců nebudou další kontroly, nebo ještě něco horšího. Odpovíte mi pane ministře? Předpokládám, že Vám někdo stránky spravuje, tak bych byl rád, kdybyste si můj příspěvek přečetl Vy a odpověděl mi. Mezi policisty se povídá o tom, kdo si objednal vraždu Mrázka a dokonce koluje i jméno střelce. Vyšetřovacímu týmu se tyto informace nedonesly? Ono, kdyby vyšlo najevo, kdo tu vraždu a proč objednal, myslím, že by se tento stát zhroutil.

Dodávám k dopisu: Ze všech stran dostáváme informace, že Mafie okrádá tento stát každoročně o více než 100 miliard – tedy – o deficit státního rozpočtu. Mafie nemůže krást bez aktivní účasti premierů, ministrů, hejtmanů a starostů. Jestliže jsou „kmotři“, jakými jsou dle medií Janoušek, Hrdlička, Rittig a další šetřeni pocilií, jak to, že nejsou šetřeni politici, kteří jim tu korupci umožnili a vydělávají na ní? Policie tedy musí vědět, kteří politici jsou zkorumpovaní. Kryje je tedy ministr, či prostě nesmí konat? Jmenování paní Bradáčové byl jen populismus, výsledek boje jednoho křídla Mafie s druhým, stejně tak jako odvolání exředitele policie, stejně tak jako pád Rampuly, po jehož pádu padla vláda Petra Nečase a celá „Nagygate“ byla jen pučem, jak odstranit realtivně poctivého politika, jež se nechtěl na těchto zvěrstvech podílet a zřejmě se Mafii vzepřel.

Znovu se ptám veřejně, pane ministře. Jestliže je tento stát okrádán každoročně o 100 miliard, jestliže jsou „divadelně“ stíhání a šetřeni Dalíkové, Janouškové, Rittigové, proč není stíhán Kalousek, Topolánek, Sobotka a další? Je to jen proto, že všichni na všechny něco vědí? Vědí snad něco i na Vás pane ministře? Zase „koupím“ za blog opakované kontroly ve firmě, nebo ještě něco horšího? Pokud chcete od lidí důvěru, pokud chcete aby Vám věřili, že to myslíte upřímně, pak Vám uvěří, až ti členové vlády, kteří rozkrádají a rozkrádali tebnto stát půjdou za „katr“. Pokud ne, zařadí Vás ke spolupachetelům korupce již jen proto, že nekonáte. A v příštích volbách to Vám i ČSSD sečtou.Nejen ČSSD. Tento stát pronásleduje živnostníky pokladnami, trestá jakýkoli pokus o ušetření daní malých podnikatelů a stamiliardové rozkrádačky tolerujete.

Rychlostranu VV podle vlastního prohlášení financoval Janoušek. Proč nikdo nestíhá „guru“ Bártu, plánujícího dle medií korupci politiků? Janoušek financoval prý i Okamurův Úsvit, dokonce i volbu prezidenta – bude policie konat? Co kdyby se lidi namíchli a nikdo tomuto státu v březnu 2016 nazaplatil na daních ani korunu? Vím, nic by se nestalo, politici by zdrhli do daňových rájů a čerpali úplatky ze svých firem na „skrytého“ vlastníka. Hrstka vy(z)volených terorizuje tento národ a systematicky jej okrádá a rozkrádá tento stát za tiché tolerance BIS a PČR. Doufám, že lidem brzy dojde trpělivost a nebudou jen cinkat klíčema.

Zdroj: Blog autora