Provokovat Rusa, to je jako dráždit chřestýše bosou nohou.A to se může nevyplatit

Můj tatínek, který by se za dva roky dožil stovky, mi vykládal, jaký byl Napoleon se svými osli osel. Takový osel, totiž, než doputoval do Moskvy, tak sežral tolik píce, kolik jí sám uvezl. Takže tam vlastně došel na nic. A když mu Kutuzov vše, co ti osli mohli po cestě sežrat, nemilosrdně spálil, byl Napoleon za osla. Nejprve na Elbě a pak na Svaté Heleně. Na tu neměl lézt, ta ho dodělala. Ale vzdálenost je jenom jedním z parametrů Ruské sebeobrany. Tím dalším je, zcela nepochybně, „generál mráz“. Když si to Rudá armáda u Stalingradu vyřizovala s německým Wehrmachtem, tak v Protektorátu Böhmen und Mähren sbírali teplé oblečení pro vojáky.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

To ostatně dělala naše armáda i letos – teplé oblečení pro „hrdinné kyjevské jonáky“, kteří to jeli projet u Debalceva. Ono oblečení a zbraně jsou sice důležité, ale nejdůležitější je, aby voják věděl zač bojuje. A to, co se povedlo Stalinovi, nepovedlo se ale vůbec Porošenkovi. To už ale trochu předbíhám

Přírodní podmínky jsou moc dobrá věc, ale ani ony nejsou samospasitelné. Doposud vždy a asi už navěky bude potřeba i živý voják. Roboti terén nevyčistí. A ten ruský je sice často opilý, je nevzdělaný a hloupý, ale bojuje.

Chytrý, střízlivý a vzdělaný člověk totiž nepůjde jen tak nechat se zabít. On tam totiž nepůjde vůbec a to je zcela zásadní problém. Opilost a nevzdělanost prostě ženou vojáky na zteč. Ale nejen to. Musí tam být i jisté vědomí, zač ten voják bojuje a za co má zemřít.

A to je ta největší tragédie té tzv. „Majdanské revoluce“. Ztotožnilo se s ní příliš málo obyvatel a skoro žádní branci. Pokud má Vladimír Vladimirovič Putin v Rusko oblibu okolo 80%, tak je jasné, že nejen kvůli němu, ale kvůli Rusku půjdou mladí ruští muži rádi nebo alespoň bez odporu bojovat-

A navíc, i když vím, že je hnusné to takto veřejně říkat, ruská armáda by tu současnou ukrajinskou zcela převálcovala. Namazala by si ji na chleba. A dokonce si myslím, že by vůbec k žádným vážným střetům nedošlo, že Putin, kdyby chtěl, tak Ukrajinu dostane s minimálními vojenskými ztrátami

Píši možná trochu na přeskáčku, ale mí čtenáři jsou vzdělaní a schopní. Ti s tím, doufejme, nebudou mít žádný problém. Ale spousta křiklounů bude mít problém s mým konstatováním, že násilný, „Majdanský“ převrat na Ukrajině byla ta největší geopolitická kravina tohoto milénia.

Možná až po Iráku, to nejsem schopen posoudit. Ale myslím si, že američtí plánovači věděli naprosté hovno o tom, co se na Ukrajině děje. Jaké tam jsou nálady a co si lidé vlastně myslí. Prostě se spokojili, podobně jako u nás, s hlášeními „disidentů“ z hlavního města.

Ale Češi jsou krotcí. Nebojují, ba často ani neprotestují. Proto jsme tak snadno ovladatelní. To obyvatelé Ukrajiny, ať rodilí Ukrajinci či Rusové, jsou jiní. Protestují a když to nepomůže, bojují.

A současně také tito američtí „géniové“ zcela podcenili Rusko. Jeho nálady, jeho požadavky i jeho sílu. A spustili akci, která může vyvolat třetí světovou válku. A doufejme, že to je jen planá obava.

Zdroj: Blog autora