Další neuvěřitelná šmíra. Kdo jim na to dal peníze?

Naše současná filmová „elita“ si nedávno udílela ceny na tzv. „Českých lvech“. Hlavní cenu dostal zcela neznámý snímek „Cesta ven“ pojednávají o „sociálně vyloučených Romech“. Bylo to pro mnohé překvapení. Nicméně pro ty, kteří sledují současné „společenské trendy“ nikoliv. Ten film vyhrál nikoliv díky kvalitě námětu a zpracování atd., ale kvůli tzv sociálnímu tématu. Tedy trpící menšina, utlačovaná rasistickou většinou….

cikánský vzkaz většině

cikánský vzkaz většině

Film v kinech navštivilo neuvěřitelných 4 000 diváků (slovy čtyřitisíce). Asi těžko by se hledal film, který měl v CR historicky nižší návštěvnost třeba i jen v artových kinech. To samo o sobě vypovídá o jeho „uměleckých kvalitách“. Neodolal jsem a pokusil se film vidět a posoudit sám. Bohužel mě nezklamal. Velmi banální příběh mladé Cikánky, kterou celý svět (a hlavně bílí utlačují) a ona se nevzdává a bojuje za své štěstí. Všude jí utlačují, v práci, v obchodě, dokonce i na úřadě práce, kde je úřednice tak „drzá“, že požaduje plnění jistých podmínek k výplatě sociálních dávek….Film sám je velmi průměrný až slabý ve všech ohledech. Tedy s výjimkou toho multikulturního… a jen s velkým vypětím ho lze dokoukat do konce. Není tedy divu, že z hlediska divácké návštěvnosti zcela propadl. Více než 4000 neziskovkářů, novinářů a europarazitů si na něj do kina cestu nenašlo. Běžný Čech je totiž konfrontován s mulitukturní realitou mezietnického soužití a bojem menšin za stěstí a podobné vybájené příběhy vidět nepotřebuje. Má své osobní zkušenosti. Jako třeba já.

Před časem potřebovala naše rodina vysázet znovu část vytěženého lesa. Objednali jsme si „partu“. Majitel firmy nás upozornil, že to budou Cikáni. Jenže byli jsme tehdy ještě  bez předsudků a řekli OK. Parta dorazila ve složení bílý předák a zbytek Cikáni. První dva dny Cikáni pod trvalým dohledem onoho předáka ještě jakž, takž pracovali. Jenže pak milý předák odjel na dovolenou a ony Cikány jsme již nikdy v lese neviděli… když jsme si hledali náhradu na dokončení práce v lese naší podmínkou bylo, že to budou Češi, nebo Ukrajinci….
Kamarád vlastní stavební firmu. Stále by potřeboval pomocné dělníky. Nepožaduje žádnou kvalifikaci, jen ochotu pracovat. Za svoji kariéru prý zkusil asi 30 Cikánů z různých koutů země i Slovenska. Zapřísahal se, že již žádné nikdy nevezme. Naprostý nezájem o práci a práci hledali pouze, když již neměli nárok na sociální dávky…
Na naší zkušenosti nezmění nic, ani podivné kampaňě na zlepšování image Cikánu placené z našich daní, ani pochybné agentury pro sociální začleňováni a jejich luxusně placení úředníci..
Kdo to protičeské sebemrskačství a kratochvíli režiséra P. Václava platil? Umění chtiví diváci? Nikoliv, těch přišlo jen 4 tisíce a to by zaplatilo tak catering při natáčení. Cikáni, aby změnili údajný stereotypní „pohled české většiny“? Nikoliv. Kdo tedy…? Ale ovšem, jako vždy! Právě ti, které měl tenhle film pohanět a „převychovat“. Tedy běžní bílí Češi, co chodí do práce, platí daně, starají se o rodiny… a jako obvykle se jich nikdo neptal. Tedy konkrétně Státní fond kinematografie, Česká televize a ještě další české a francouzské státní organizace.
Nabubřelí a aragonatní „umělci“ se přece nějaké bílé lůzy nebudou na jejich názory ptát. Nikým nepohrdá tento druh „umělce“ víc než tou masou Čechů, která jej živí a umožňuje mu snadný život z grantů a dotací. On se rozpálí nad sociálním „vyloučením Romů“, kteří nikdy v životě nepracovali. On se nadchce pro „chudáky muslimské uprchlíky“. V jeho velkém a citlivém srdci pak přirozeně na ty, co ho živí, nezbývá místo. Co by také chtěli, jim stačí přece ten jejich „lahváč a řízek“… Korunu této elitářské aroganci nasadil jistý p. Svěrák prohlášením, že ceny na estrádě  předávali lékaři, protože to je jediná profese, které si „umělci“ váží….
Co s tím? Tento propagandistický multikulturní blábol je jen dalším důkazem, jak se současné parazitující „euroelity“ zcela odtrhly od své země a těch, kdo je živí. Zbavme se jich tedy. Odřízněme je od našich peněz. Já nechci platit daně na arogantní a podprůměrně multikulturní umělce, neziskovkáře, byrokraty apod. a jsem si jist, že většina z nás je na tom stejně….
Zdroj: ePortal.cz