České tažení proti islámu nebo proti všem náboženstvím?

Česká společnost je i po 25 letech od pádu komunistické diktatury pod vlivem komunisty propagované nenávisti vůči náboženství. Znovu to je nádherně vidět v případě problematiky islamizace České republiky, kdy mnohým lidem vadí nejen islám, ale všechna náboženství a nejraději by poslali do koncentráku nejen muslimy, ale i křesťany a židy. Samozřejmě že teď je výhodné pro takové lidi tvářit se veřejně, že jim křesťanství nevadí, ale v diskuzích na internetu se ti sami lidé projevují jasně. Proklamace typu, že až si to vyřídí s muslimy, tak pošlou do koncentráku i křesťané hovoří za vše. A mohou se, jak chtějí maskovat ve veřejných vystoupeních odvoláváním na křesťanské kořeny Evropy, jejich soukromé postoje jsou jasné a tito lidé jsou pro křesťany stejnou hrozbou jako islám.  

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Osobně jsem tuto vlnu protináboženské nenávisti zažil v těchto dnech, když jeden protiislámský aktivista zveřejnil hanopis na mou osobu obsahující vyslovené lži. Prokázání těch lži zas takový problém by nebyl, ale čeho bych tak dosáhl? Nakonec bych jen ztrapnil antiislámské hnutí, jehož odpůrci by mohli ukazovat a říkat, „vidíte, jak ti protiislámští aktivisté lžou o bývalých muslimech a co teprve jejich lži o muslimech“.

Když jsem četl diskuzní příspěvky na Facebooku pod odkazem na onen hanopis, tak jsem viděl zcela zřetelně, že stoupenci tohoto pána jsou vesměs lidé plní nenávisti vůči všem náboženstvím a mezi muslimy a křesťany pro ně není rozdílu. A z toho mne až mrazilo, zatím pouze „řvou“ v internetových diskuzích, ale před 70 roky také „pouze“ řvali po hospodách stoupenci jednoho Rakušana a jak to pak dopadlo, víte – miliony mrtvých židů, Slovanů a Evropanů, kteří udělali jen tu smůlu, že měli špatnou víru či etnický původ.

A to mne děsí. Děsí, protože historie se může snadno opakovat! Nakonec to nemusí být muslimové, ale lidé z naší společnosti, kdo tu rozpoutá peklo masového fanatismu a vraždění.

Tento můj blog není reakci na onen hanopis a nenávist onoho antiislamisty, který nesnese odlišnost názoru a veřejnou kritiku a reaguje hysterickou lží a zaséváním nenávisti vůči exmuslimům, ale reakci na dnešní dotaz jednoho křesťana, který mi napsal, proč už jsem dlouho nenapsal blog.

Proč bych měl psát blogy, když všichni víme, že islamizace je problém, ale rozcházíme se v tom co je příčinou islamizace a co je řešením islamizace? Mám jiný názor než někteří antiislamisté a vycházím ze své osobní zkušenosti v řadách vedení českých mešit. Proto jsem stále více přesvědčen, že vedení českých mešit je ve skutečnosti ze současné podoby hlavního proudu antiislámského hnutí v České republice nadšeno.

Má totiž argumenty pro získávání spojenců v křesťanských církvích, slova typu „vidíte, vadí jim jakékoliv náboženství“. Také snadno získají spojence v židovských obcích, slovy typu „vidíte, vadí jim rituální porážka zvířat (halal, košer) a to je hrozba i pro Vás“. A v zahraničí, kde si mohou před islámskými organizacemi stěžovat na to, jak jim v Čechách ubližují a urážejí je a zbožní to vůdcové islámského světa jim jistě rádi navýší materiální a finanční pomoc.

Proč bych tedy měl psát blogy a snažit se naším obyvatelům a antiislamistům ukázat v čem se může dělat chyba, nebo jak si myslím, že by se mělo postupovat a v reakci od některých antiislámských aktivistů a organizaci na to schytávat hanopisy, urážky a lži? Jen protože začínají myslet stejně jako muslimové a nesnesou svobodu slova, kritiků a odlišnost názorů?

Ne, děkuji, ale tohoto už mám Vážení čtenáři i drahý příteli na mailu dost. Nebudu psát blogy a snažit se upozorňovat v čem může být problém, když se pak člověk stává jen cílem pro vlnu nenávisti a urážek. Touha těchto antiislamistů umlčet kritiku a odlišný názor jednoho exmuslima jde tak daleko, že zasévají nenávist proti všem exmuslimům, když hovoří o odpadnutí od islámu jako o zradě islámu a že ten kdo zradil islám, tak zradí znovu. Tedy asi by podle nich bylo lepší, aby muslimové zůstali muslimy a od islámu neodpadávali?!

Ať si tuhle válku vedou ti, kdo křesťany budou posílat do koncentráku hned po muslimech, protože tahle válka je už z důvodu jejich zaslepenosti a pojetí střetu, jako konfliktu se všemi náboženstvími, předem prohraná.

Lidé co mne doopravdy znají, co mají zájem, abych s nimi pracoval na problému islamizace, ti jsou se mnou v kontaktu již víc jak 7 roků a mají na mne kontakt, a těm rád pomáhám. Naším cílem totiž není muslimy urážet, posílat do koncentráku apod.

Ale přivést je od bludu a pácháni zla k pravdě a dobru. A jak říká významný odborník na odvrácení muslimů od islámu Andreas Maurer, tak „obracení (tj. odpadlíci od islámu) potřebuji novou rodinu a společenství, kde by mohli začít svůj nový život. Je naprosto nezbytném aby křesťanská rodina nebo skupina nově obraceného přijala a starala se o něj velkou láskou.“ Bohužel tuto lásku a novou rodinu u mnoha antiislamistů odpadlíci od islámu nenajdou, protože ti jsou motivováni celkovou nenávisti k náboženství a tak je pro ně jakýkoliv věřící nepřítel.

Proto také jsem už dlouho nenapsal blog a možná ani znovu tak brzo nenapíši. Protože novému Rakušanovi k moci pomáhat nehodlám. Ono totiž zlo zůstane zlem, ikdyž se maskuje jako dobro. Mnohdy zlo v islámu může být rovno zlu v antiislámu, neboť jak říká jeden můj známy kněz, když ďábel z Vás nemůže učinit muslima uctívajícího Mohammeda, tak z Vás učiní antiislamistů uctívajícího stejné zlo jen pod rouškou antiislámu.