Cikán vs. senior (- 1 Mrtvý ; + 1 „Já jsem nevinný!“)

Tahle země se nepoučí. Politici se nepoučí. Romské, státem placené neziskovky budou za naše daně lhát nám samým do očí, že „Takhle to nebylo“. A my? S pocitem bezpráví budem dál potichu bezmocně zuřit. Jistá míra bezobratlosti našeho státu a i tak trochu našich médií i nyní umožňuje, aby veřejnost nebyla pravdivě informována o případu napadení pětaosmdesátiletého seniora v Kladně loni v lednu. Tatam jsou slova současných politiků o pořádku a nápravě.Jak se zdá, nic se nezměnilo.

Cikán žádá sociální dávky

Cikán žádá sociální dávky

Před 13 měsíci, 30 ledna na parkovišti před Supermarketem v Italské ulici v Kladně okradla místní Romská kapsářka pětaosmdesátiletého seniora. Vyhlídla si jej a nestřežené chvíli mu vytáhla z kapsy kabátu peněženku. Toho si všiml postarší syn okradeného dědečka a snažil se získat peněženku nazpět, nebo aspoň zadržet zlodějku na místě činu. Nastala ukřičená, typicky Romská scéna o to kdo a co tu porušuje. Doposud to byla jen nevydařená krádež. Doposud se vlastně nic nestalo.

Ta pravá hrůza měla nastat o několik okamžiků později. Romští zlodějové mívají na místech takových událostí něco, čemu se v hantýrce kriminalistů často říká „krytí“. Obvykle přiběhne druhý zloděj a slovně Vás napadne, někdy i fyzicky, nejen že přijdete o svoji pěněženku, ale darebáci jsou najednou ve většině. Utrpíte napadení, šok a doživotní pocit nespravedlnosti. Takhle Romské skupiny kapsářů pracují.

Z krádeže je potom loupež, což je mnohem závažnější paragraf trestního práva. Navíc v organizované skupině. Ale kdo to řeší, když si pachatelé v klidu odejdou. V tomto případě se navíc stala mnohem závažnější věc.

Patnáctiletý syn kapsářky přistoupil k místu tahanice a měl v úmyslu napadnout muže bránícího peněženku. Poté si ale vybral mnohem snadnější cíl. Pětaosmdesátiletý dědeček, který stál u předku auta, držel se dál a do sporu nezasahoval, byl mnohem slabší a snadnější obětí. Úmysl silného mladíka byl jasný. Surově srazil starého nemohoucného dědečka na zem, aby odvrátil pozornost jeho syna který by seniora musel před napadením bránit a přestat se věnovat zlodějce.

Proč nenapadnout slabšího dědečka, když by měl bojovat, byť po boku své matky s někým, kdo má ještě dost síly. Proč nezranit někoho slabšího. Jenže: Starého seniora srazil na chodník tak surově, že ten,se velmi silně uhodil hlavou o chodník a došlo u něj k fraktuře lebky v temenní části.

Utěšování, volání „prober se dědo!“ ani prosby už nepomáhaly. Starý děda, jež byl obětí krádeže, do ničeho se nemíchal a byl napaden jen proto, že byl snadným a slabým cílem, už nenabyl vědomí. Ani při marných pokusech o jeho záchranu na chodníku, ani v sanitce, ani v nemocnici, kde krátce po operaci zemřel.

Bylo zajímavé poslouchat útočníkovu řeč před několika dny před soudem. Mladistvý pachatel na to šel logikou, že mrtvý už nepromluví. A starým dobrým Romským pravidlem –

“ ZA VŠECHNO MŮŽE NĚKDO JINÝ ! „

Za poznamenání stojí jeho odpověď k výpovědi svědka – syna napadeného seniora: „Nic jsem neudělal, jsme nevinný, ten pán lže!“. Neslyšeli jste tohle už v minulosti? Neslyšeli jste tohle už v minulosti asi tak tisíckrát ?

A jak to dopadne? Kladenský soud může nadělit šestnáctiletému Nikolasovi maximálně pětiletý trest. V případě, že jej potrestá, ten, protože je doposud na svobodě, se nejspíš odvolá. I kdyby do vězení šel, jeho jméno v komunitě už bude mít zvuk. Seděl přeci za to, že holýma rukama zabil gádža. Takhle se ve velké části Romské komunity uvažuje.

Jeho matka bude dál chodit krást a bude tvrdit, že to nedělá a že nemusí, protože je na podpoře. A svět přišel bez jakékoli šanci na nápravu tohohle stavu v naší společnosti o dědečka mnoha vnoučat, a oblíbeného starého člověka.

A takhle to s nimi je.

Zdroj: Blog autora