Vstup amerických vojsk je akt agrese. Občané mají plné právo na něj adekvátně reagovat

V souvislosti s vyhrožováním a zastrašováním občanů, kterého se vláda ČR přes média dopouští, aby otupila odpor proti vstupu amerických vojsk do České republiky, vydává Národní demokracie následující prohlášení. Česká vláda ohnula ústavu, když schválila vstup amerických vojenských konvojů na české území. Podle ústavního zákona č. 300/2000 Sb. nejde o „přesun vojsk“. Jde o „pobyt vojsk“, protože se na našem území budou zdržovat déle než 48 hodin. Americké vojenské konvoje budou na našem území po dobu čtyř dnů, ve dnech 29. března až 1. dubna. Pobyt vojsk musí odsouhlasit nadpoloviční většina členů obou komor.

Adam Benjamin Bartoš

Adam Benjamin Bartoš

Vláda samotná má právo rozhodnout o pobytu ozbrojených sil jiných států na našem území – a to nejdéle na dobu 60 dnů – pouze, pokud by se jednalo o „plnění závazků mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení“. O tento případ jednoznačně nejde, neboť Česká republika není nikým napadena a není ji tedy třeba bránit cizími vojsky. V tomto případě nejde o prostý technický přesun, který mohl a měl (tak jako vždy) proběhnout po železnici do 48 hodin, ale jde o tupou demonstraci síly, testování „pružnosti“ českého právního řádu a trpělivosti našich občanů.

V souvislosti s těmito konvoji se naprosto zapomíná na to, že nad nimi poletí i vzdušný „ochranný“ doprovod – desítky bojových helikoptér. Američtí soudruzi si z našich dálnic hodlají udělat testovací polygon.

Rozhodnutí vlády o povolení přesunu amerických konvojů je nezákonné a tudíž neplatné. Bude se tedy jednat o průnik cizích vojsk na naše území.

Z čistě legálního hlediska mají čeští občané plné právo tento průnik považovat za akt agrese a adekvátně na něj reagovat.

předsednictvo Národní demokracie