Protesty k přesunu vozidel nejsou ničím jiným než protesty proti dění na Ukrajině

Nemyslím, že to je tak, že je u nás tolik nepřátel USA, tolik odpůrců NATO a podobně. Ale že je u nás tolik odpůrců současné politiky vůči Ukrajině a tím i vůči Rusku. Lidé nejsou ani hloupí a ani slepí. Moc dobře viděli, co se minulý rok v Kyjevě dělo. Viděli to násilí, námi podporované a námi dokumentované násilí.. Ty neustálé televizní přenosy nás měly přesvědčit o správnosti té věci. O tom, že černé je bílé a bílé je černé. O tom, že ten, kdo vraždí, vlastně nevraždí a ten, kdo tam je a toto vraždění podporuje tam vlastně není.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

A to hlavní, o čem jsme měli být a stále jsme přesvědčováni, i když třeba ne doslovně, je to, že účel světí prostředky. Že to, že se podařilo vládu v Kyjevě „zhoupnout“ na naší stranu, je správně a my se nemáme starat o to, jakými prostředky se to stalo.

A co se týče Ruska, tak jsou pouhé dvě možnosti. Buď naši, tedy hlavně USA, plánovači, jeho reakci předvídali a pak se celá tato ukrajinská věc stala proto, aby bylo Rusko znemožněno v očích mezinárodní veřejnosti a bylo dost záminek k akcím proti němu. Nebo to ti plánovači netušili. Ale pak je to nekompetentní spolek idiotů.

Myslím, že tak, jak jsem to napsal nebo nějak hodně podobně, to cítí velká část těch protestujících. Já jejich protesty chápu, ale z mnoha důvodů se jich nezúčastním. Ze všeho nejraději bych ale byl, kdybychom 25 let po tzv. „sametové revoluci“ takto protestovat nemuseli.

Zdroj: Blog autora