Spojené státy, horší Sovětský svaz? Proč dnes česká pravice nemiluje Ameriku? Ruskou propagandu za tím rozhodně nehledejte

V souvislost s přejezdem amerických jednotek přes české území se v české společnosti rozpoutala velmi vášnivá debata. Odhalila, ze významná část české společnosti je v současnosti velmi protiamerická. Proč tomu tam je? S oblíbeným urážlivý povýšenectvím české lumpen inteligence si nevystačíme. On důvod opravdu není jen v rusofilství, ruské propagandě, či údajně hlouposti Čechu… To by možná platilo u komunistu, ale ona je protiamerická i autenticky česká pravice. Tak přitom ještě před 15 lety byla silné pro americká. Proč?

Komunista Obama

Komunista Obama

Nejdříve si připomeňme česky paradox. U nás je proamerická nekomunistická levice. To je zásadní rozdíl proti západní Evropě. V politice to znamená havlistická top 09, pravdoláskařské ANO, ODS, současné vedeni ČSSD a lidovci. Tedy všechny strany podporující euro byrokracii. Proti jsou zatím roztříštěné sily české pravice.

Hlavní důvodem se zda byt jejich zklamaní z posunu americké zahraniční i domácí politiky. Česká pravice milovala Ameriku Ronalda Reagana. Ta ale již dávno neexistuje. Dnešní americká politika je ovládaná spojením tzv neocons a neomarxistu. Proto není divu, ze americká politická elita prosazuje hodnoty, které jsou přímo v rozporu s reaganovskou Amerikou. Ať to je podpora homosexuálismu, genderismu, agresivního environmentalismu…. K podobné změně došlo i v americké zahraniční politice. V Korei stala Amerika na té správně straně. Lide v jižní Korei se mají prokazatelně lépe než jejich severní sousedé. Totéž platilo o válce ve Vietnamu. Obyvatele jižního Vietnamu se do roku 1975 měli určitě lépe než po nástupu komunistického režimu… Jenže platí to v případě Iráku, Afghánistánu, Sýrie? Stejně katastrofálně to dopadne i na Ukrajině a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby si sami Ukrajinci za pět let odhlasovali připojeni k Rusku. Ona se jim ta vláda oligarchistických gangsteru a polofašistických skupin a z toho pramenící bída líbit určite nebude….

Vedle toho začala americká administrativa vyvážet agresivní neomarxistickou agendu. V Čechách snad neexistuje hanebnost, či deviace, kterou by Amerika nepodporovala. US embassy je sponzorem gay festivalu, agresivních proti českých neziskovek, agresivních protičeských „umělců“ a kolaborantských protinárodních českých politiku, novinářů a byrokratů. To přirozené česká pravice a část pro národně orientované veřejnosti nese nelibě. Vždyť oni chtějí přesný opak, proto se s Amerikou dostali do pochopitelného rozporu. Na vině ale je Amerika, která dnes razí zcela opačné politiky a hodnoty než před 20 lety…

U české pravice chybu hledat nelze, ta jen seznala, kde je kdo. Jistě můžeme mít výhrady z jejího nešťastného přiklonil k Rusku, ale ze současného antiamerikanismu ji vinit nemůžeme. Za ten si Američané mohou sami. Nebo je opravdu nutné, aby se americký velvyslanec účastnil aktivně gay pochodu, tajné se scházel s politickými prokurátory, či aby americká ambasáda finančně podporovala agresivní menšinové a protičeské spolky jako Romea? Až bude zase americký byrokrat a jeho kolaborantský lokaj z české havlistické kavárny dumat, kde se vzal ten česky antiamerikanismus. Pak by měl začít hledat sám u sebe…. Zhoršení Česko amerických vztahu totiž nespadlo z nebe… Před 10 lety by přejezd amerických jednotek u nás kromě komunistu nikomu nevadil….

Zdroj: ePortal.cz