Recenze knihy Příručka pro komunikaci s muslimy

Autor knihy má osobní zkušenost s mnoha negativními a pro Evropana nepochopitelně násilnými projevy v muslimské společnosti, proto názorně ukazuje, jak v dialogu s muslimy pozitivně prezentovat hodnoty naši židokřesťanské civilizace. Kniha zároveň je užitečnou pomůckou pro všechny, kteří se chtějí vydat na dovolenou do exotických muslimských zemí a chtějí se něco dovědět o muslimské společnosti.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Kniha byla napsaná s cílem pomoci Evropanům v dialogu s muslimy a v pochopení myšlení muslimů a toho, kterých věci se raději vyvarovat, protože jsou muslimové na ně citliví a mohli by reagovat dosti nepřiměřeně či agresivně. Autor knihy strávil mnoho let životem mezi muslimy a věnuje se tématu dialogu s islámem na odborné úrovni.

V knize se tak dočtete nejen o tom jak islám vznik, v co věří muslimové a jaké jsou hlavní rozdíly mezi jednotlivými muslimskými skupinami, ale i to co je pro muslimy posvátné a čím naopak opovrhují. Podobně i na názorných příkladech autor ukazuje, jak se pro běžného Evropana malé bezvýznamné věci mohou stát zásadními překážkami v dialogu s muslimy a také to, proč je dialog s muslimy tak psychicky a emočně náročný. Kniha tak pomáhá Evropanům pochopit muslimy, kterých v Evropě přibývá, a také umožňuje vytvořit si s muslimy silný vztah, získat jejich důvěru a ukázat jim přednosti naší civilizace.

Andreas Maurer (nar. 1952) je švýcarský religionista a absolvent Bible College v Anglii (bakalářský titul, 1984), univerzity Cambridge (Certificate of Religious Studies, 1989), univerzity Stellenbosch (MA, 1996). Na univerzitě v Pretorií v jižní Africe obhájil doktorát na téma motivů konverzi u křesťanů a muslimů. Je autorem čtyř knih o islámu a pravidelně přednáší na téma islámu a dialogu s muslimy.

Zdroj: Blog autora

article_photoNázev: Příručka pro komunikaci s muslimy

Autor: Andreas Maurer

Nakladatel: Křesťanský život
ISBN: 978-80-7112-178-7, EAN: 9788071121787
Popis: 1× kniha, brožovaná, 216 stran, 14,2 × 20,5 cm, česky
Rozměry: 14,2 × 20,5 cm
Rok vydání: 2015