Schapiro proti Zemanovi? To spolužák a sponzor Obamy, který je tady na trafice, nějak neodhadl

Tak prý Zeman zavřel dveře před americkým velvyslancem, protože ho protektorským způsobem pokáral za záměr jet do Moskvy a tam jako jediný eurounijní státník shlédnout vojenskou přehlídku k oslavě výročí ukončení IIWW. Co ho tak rozpálilo? Andrew Schapiro totiž prohlásil, že prezidentova účast na moskevských oslavách konce války bude poněkud prekérní. A už to fičelo. Hádky o to, zda se velvyslanec vměšuje či nevměšuje. Národ jako obvykle rozdělen. V mediích a na sociálních sítích to vypadalo jak válečná vřava. Fakt je, že v reálném životě jsem neslyšel nikoho, kdo by to řešil. Lidi totiž asi mají dost svých starostí, než aby se zabývali přestřelkou mezi dvěma potentáty.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Veselé je, že následně obě strany zatáhly za brzdu a své výroky začali uhlazovat. Co k tomu dodat. Kdyby si totiž pan velvyslanec nechal svůj výrok vybočující ze zvyklostí diplomatických prohlášení pro sebe, nenahrál by mistrovi bonmotů na smeč. Protože Zemanův elektorát to jistě ocenil. A mnohdy to ocenili i ti, kteří jinak Bimba moc nemusí protože poručníkování má tato země plný zuby z minula.

Korunu tomu nasadil Zemanem obsesivní Jiří Pehe, který vypracoval seznam těch kteří jsou u Zemana na černé listině. Jsou to prý rektoři univerzit, řada sociálnědemokratických politiků včetně premiéra Bohuslava Sobotky, kteří v minulosti buď nepodpořili jeho prezidentskou kandidaturu, nebo ho kritizovali; prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg,  Český rozhlas poté, co nechtěl dál živě vysílat jeho Hovory z Lán,  Česká národní banka, kterou prezident ostře kritizuje za její měnovou politiku;  „pražská kavárna“, což jsou nejen všichni ti, kdo se zúčastnili protestů proti Zemanovi u příležitosti oslav 17. listopadu, Pussy Riot („ruská pornografická skupinka“);  Řecko, které by mělo odejít z eurozóny, norská sociální služba Barnevernet, která odebrala děti rodině Michalákových a další viz. ZDE. Dodávám, že na konec seznamu mohl pan Pehe klidně připsat sebe.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční