Odvody žen jsou zhůvěřilost

Jsem nanejvýš znechucen návrhem novely branného zákona, který včera prošel vládou. Nejenže zavádí spoustu zásadně nepraktických a zbytečných opatření (některé zásadní námitky zmiňuje poslankyně za ODS Jana Černochová – vizte  ZDE), ale především přichází s jednou nebetyčnou zhůvěřilostí: odvody se mají týkat i žen. 

Ignác Pospíšil

Ignác Pospíšil

A to je velmi zlé. V civilizovaných společnostech se za normální situace povinné odvody žen týkat nemají, jedinou přijatelnou výjimkou jsou svobodné bezdětné ženy pracující ve zdravotnictví. Samozřejmě, pokud ta která žena chce pomoci při obraně státu, může se přihlásit jako dobrovolnice. To je ale něco jiného. (Další věc je, že ženy nepatří do bojových jednotek.)

Nejsme přece Izrael či Kurdové, nežijeme v permanentní válce o holé přežití za zoufalého nedostatku adekvátních lidských zdrojů. A nejsme ani zdegenerovaní Seveřané, které jejich záliba v militantním feminismu a šílených genderových teoriích už úplně připravila o zdravý rozum i veškerý respekt k lidské přirozenosti.

Křesťanští voliči možná s lítostí zaregistrují fakt, že lidovcům to zřejmě nevadí a rozhodně jim to nestojí za větší pozornost, což je u údajně křesťanské a konzervativní strany poněkud překvapující. Ale kdo by měl čas na takové zásadní věci dlouhodobého společenského dopadu, když se může vesele a halasně hádat o takové pitomosti, jako je otázka proplacení jedné Zemanovy zahraniční cesty, po které už za měsíc či dva nikdo ani nevzdechne.

Zdroj: duseahvezdy.cz