Tak nejen různi Šafrové a Slonková za peníze Američanů, pak hloupá Milka Němcová, ale už i BBC

Ruská propaganda v Česku sílí, upozorňuje BBC. Od propuknutí ukrajinské krize rostou proruské weby v České republice jako houby po dešti, píše BBC. Propagační kampaň Kremlu podle ní vyvolává obavy.  Tyto weby šíří především ruský pohled na krizi na Ukrajině, jejíž západní část nebo přímo kyjevskou vládu označují za fašistickou. V tomto tématu uspívají nejvíc, protože se v ČR mnohdy šířil nekritický pohled Kyjeva a jeho propaganda se bere jako pravdivý pohled.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

BBC se ale už nevěnuje další analýze webů, kdy některé jsou primárně proruské, ale další antisystémové, a jejich proruská propaganda je součástí boje proti stávajícímu uspořádání světa.

Tak počkejme na pokračování. Třeba o ruských agentech. Pak se zvýrazní škodlivost ruského vejce. Také bude třeba varovat před škodlivostí ruského kuželníku. Nestlé prý připravuje rozbor škodlivosti ruské zmrzliny. A přitom nebezpečí bolševníku je podceňováno…

Nezapomeňme na škodlivost Ruského kola. Už vím, kde se inspirovala Němcová. Ach jo. Nechtěla by se BBC starat třeba o růst islamismu ve vlastní zemi? To bych viděl jako větší nebezpečí než nějaký pindy na webech.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční