Americká agresivní provokace: Americký špionážní letoun se málem srazil s ruskou stíhačkou

Stalo se to nad Baltským mořem , když se americké a ruské letadlo přiblížilo na nebezpečně krátkou vzdálenost. Informoval o tom server Washington Free Beacon s odvoláním na americké armádní představitele. Ráno 7. dubna ruský Su-27 Flanker prolétal běžnou trasou, když se v oblasti objevil americký RC-135 U. I když šlo o průlet v mezinárodním vzdušném prostoru, lze konstatovat, že americké průzkumné letadlo v těchto končinách působí mnohem podezřeleji, než ruská stíhačka.

Su - 27 Flanker

Su – 27 Flanker

Americký zdroj však poukazuje na nebezpečnost počínání ruského pilota, protože údajně mohl ohrozit život posádky jejich letadla.Podle amerického armádního představitele se ruský letoun pohyboval pouhých šest metrů od amerického. Stejně tak by to šlo konstatovat, o letadlu americkém a v případě vzájemného kontaktu by se ohrozil i život pilota ruského stroje. Obě letadla snad dokážou manévrovat a pokud jedno z nich vidí, že se k němu z jedné strany blíží letoun, může se přece uhnout na stranu druhou.

Jak dále server W. F. B. uvádí, americké letadlo mohlo při průletu kolem pobaltského pobřeží monitorovat ruské vojenské aktivity v západním Rusku a v Kaliningradu.

Když před několika měsíci ruské letadlo kopírovalo v mezinárodním prostoru pobřeží Spojených států a Kanady, šlo podle sdělovacích prostředků o nebezpečnou provokaci. Teď se přiblížil americký letoun se špionážními úmysly k území ruskému a podle USA šlo opět o provokaci ruskou.

Zdroj: Blog autora