Ostře sledovaný proces: Projevy islámského extremismu českých muslimů míří k soudu

Policie České republiky podala návrh na zahájení stíhání jednoho z vrcholných představitelů českého islámu kvůli jeho šíření náboženské nenávisti a ideologie směřující k potlačení práv a svobod člověka. Jsem rád, že roky práce mé a mých přátel konečně přinášejí ovoce. A to i přes skutečnost, že jsem se stal terčem nenávistných a lživých útoků jak muslimů, tak i některých českých antiislamistů.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Vyšetřování bylo ukončeno s návrhem na podání obžaloby kvůli podezření z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Spisový materiál byl na Státní zastupitelství pro Prahu 1 s návrhem na podání obžaloby předán 8. dubna,“ řekl ČT mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták informuje Česká televize zde.

Policie ovšem také vyšetřuje, kam mířily velké finanční hotovosti zajištěné během razie v mešitách, u nichž zřejmě není znám původ! Podrobnosti zde.

Celá věc se začala odvíjet od chvíle, kdy jsem předal odborníkům na extremismus a pracovníkům Státního zastupitelství obsáhlou analýzu knihy Základy tauhídu od Bilala Philipse, kterou vydala českým státem registrovaná církev Ústředí muslimských obcí v ČR ve spolupráci s Islámskou nadací v Praze. Tato analýza, kterou jsem vypracoval s mými přáteli, obsahuje jak rozbor samotné knihy, tak odkazy na související analýzy mnoha odborníků na islámský extremismus z jiných evropských zemí a postupy našich evropských kolegů v boji proti islámskému extremismu.

Závěr naší analýzy byl jasný: „Jak je možné, že české soudy stíhají neonacisty a rasisty za mnohem menší prohřešky, ale proti muslimské církvi hlásající nutnost nenávidět neislámské vlády a usilovat o jejich svržení nezasáhnou?“

Elitní policejní vyšetřovatelé k mému podání připojili své vlastní poznatky a informace a provedli zásah v modlitebnách ovládaných islámskými extremisty v Praze, který rozzuřil nejen české islamisty, ale i jejich přátele na ambasádách islámských zemí v Praze.

Po zásahu došlo v zákulisí, mimo pozornost veřejnosti, k tvrdému boji mezi přáteli a ochránci českých islámských extremistů a lidmi usilujícími o efektivní boj proti islámskému extremismu. Zatím to naštěstí obhájci islámského extremismu v české muslimské komunitě prohráli a vypadá to, že případ skončí u soudu. Doufám jen, že ani soud a soudní znalci se nenechají ovlivnit nátlakem proislámské lobby.

Strávil jsem mnoho roků svého života odhalováním extremismu mezi českými muslimy a ve vznikající české islámské komunitě a j sem rád, že se konečně začíná řešit to, že se zde v české muslimské komunitě ze strany některých osob a organizací hlásá islámský extremismus a snad se s tím i začne něco dělat.

Od roku 2010 jsem na projevy islámského extremismu v české muslimské komunitě začal upozorňovat veřejně a stal jsem se cílem nenávisti a lživých útoků českých islámských extremistů a jejich přátel v české společnosti.

Když jsem si dovolil nesouhlasit s některými názory a chováním uvnitř českého antiislámského hnutí, stal jsem se cílem lživých a nenávistných útoků rovněž ze strany kolegy Martina Konvičky a jeho skupiny Islám v České republice nechceme (ukázka zde).

I kdybych už nic jiného proti islamizaci a islámskému extremismu v České republice neudělal, jsem přesvědčen, že mé děti a vnoučata mi nebudou mít co vyčítat.

Přeji Vám krásny zbytek dne a pozitivní náladu v duši. Má smysl myslet na bezpečnou budoucnost našich dětí a něco pro to udělat!

Mnozí čeští muslimové se nechtějí integrovat a přijmout naši společnost – chtějí naši společnost islamizovat ….

Zdroj: Blog autora

Český muslimský konvertita Vladimír Sáňka odpovědný za překlad a vydání knihy hlásající nenávist k nemuslimům: