To není vtip: Američané se pokouší okupovat celý svět a jakákoliv obrana je podle nich agrese

Ruská stíhačka se nad Baltem málem srazila s americkým letadlem. Stalo se tak nad Baltským mořem, když se pilot stíhačky SU 27 k americkému letadlu přiblížil na nebezpečně krátkou vzdálenost. Informoval o tom server Washington Free Beacon s odvoláním na americké armádní představitele.

Su - 27 Flanker

Su-27 Flanke

Ráno 7. dubna americký RC-135U prolétal běžnou trasou v mezinárodním vzdušném prostoru, když se objevil ruský Su-27 Flanker a choval se nebezpečným a neprofesionálním způsobem,“ uvedla mluvčí Pentagonu Eileen Lainezová.

„Spojené státy o tomto incidentu informovaly Rusko prostřednictvím diplomatických a oficiálních kanálů,“ dodala. Moskva kritiku odmítla.  „Při oblétávání amerického průzkumného letounu k žádné mimořádné situaci nedošlo,“ odmítl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov stížnosti na „nebezpečnou neprofesionalitu“ ruského stíhače. Jeho hodnocení považuje za výlučnou kompetenci ruského velení.


Konašenkov naopak zdůraznil, že americký letoun letěl k ruským hranicím s vypnutým odpovídačem (přístrojem umožňujícím identifikaci letadla), což je prý chyba, kterou „kolegové z NATO“ rádi vytýkají ruským letcům. Zásah ruského stíhače podle mluvčího přiměl americký letoun odvrátit se od ruských hranic. Jaký úkol americké letadlo v oblasti plnilo, nebylo zřejmé, poznamenal server Washington Free Beacon. Dodal ale, že mohlo jít o monitorování ruských vojenských aktivit v západním Rusku a v Kaliningradu.

Ten titulek je fakt srandovní … aby v propagandě nezběhlý čtenář pochopil na první dobrou, že zlý agresívní Rus opět trápil ubohé pokojné americké letadlo, jehož vzdušným prostorem je celý svět. A kdoví jestli to nepilotoval Putin.


Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční