Vypadá to, že si Babiš koupí i mrtvolku Havla a vyhlásí se havloidním bohem

Zase došlo na Hamplova slova. Už před víc než rokem jsem napsal, že Babišova moc je založena na tiché alianci s „kavárnou“ a státní byrokracií. To je skutečný důvod, proč prosazuje zcela iracionální hospodářskou politiku. Nemůže si dovolit něco, co by šlo proti zájmům zmíněných dvou skupin. Po návštěvě USA je to jasné a pravdoláskaři (chcete-li, sluníčka) to manifestující zcela otevřeně.

"No ty koky"

„No ty koky“

To má, mimo jiné, několik důsledků:
1) Musíme počítat s tím, že Babiš bude jasně stát na straně islamizace českých zemí. On takový fakticky byl už dosud (viz třeba podpora Šabatové), ale bude to stále zřetelnější.
2) Pánové Šafr a spol. budou mít velmi obtížnou pozici. Jak je možné bojovat proti Babišovi a hájit kavárnu, když Babiš a kavárna jsou blízkými spojenci?
3) Pro Babiše bude stále obtížnější hrát zároveň burana pro masy. Se zpožděním bude absolvovat podobný cyklus odcizení od nižších tříd, jakým dnes prochází sociální demokracie.
4) TOP09 bude klesat, protože kromě zmíněného novináře, vlastních členů a jejich příbuzných jim nezůstanou žádní voliči. Kavárna přejde k Babišovi a nikdo jiný je nevolil. I ta LaFayová se nakonec stane členkou ANO.
5) Bude se dále zvětšovat prostor pro autentickou lidovou stranu typu UKIP, Pravých Finů, Národní fronty atd.

Otázkou zůstávají rychlost a síla těch trendů.

Zdroj: petrhampl.com