Falešné průzkumy veřejného mínění jsou dnes plně ve službách propagandy

O podivuhodném průzkumu veřejného mínění, vymývání mozků a myšlenkových pochodech Jamese Bonda. Výsledky průzkumu veřejného mínění podivnou agenturou IPSO tvrdí, že většina Čechů se příšerně, ale strašlivě děsí Ruska a obává se jeho invaze na západ jako čert kříže. Ale no tak, krajané, hlavu vzhůru, odvahu a rozum do hrsti! Nějak nemůžu uvěřit tomu, že národ vychovaný Máchou, Gellnerem, Seifertem , Voskovcem a Werichem, Vančurou nebo Cimrmanem stahuje kalhoty, když brod je ještě daleko. Anebo že bychom byli doopravdy takové strašpytlové?

Vladimir Putin | Foto: Hlas Ruska

Vladimir Putin | Foto: Hlas Ruska

Nový průzkum, který má potvrdit účinnost stále agresivnější protiruské propagandy na české mozky, je tak sofistikovaný, až je směšný. Přesto není třeba jej podceňovat, protože nese všechny znaky nové propagandistické zbraně neustále dokola skloňované „hybridní války“, jejímž hlavním cílem je podnítit v nás neopodstatněnou paniku a dále zhoršit postoj Čechů k Rusku a Rusům jako celku, tak, aby v případě vyhlášení skutečné válku nekladli odpor a poslušně se vydali s puškami na východní frontu. Jako za Rakouska-Uherska.

Výsledky průzkumu veřejného mínění, provedeného zjevně na zakázku vlivných proamerických kruhů v České republice, vypadají na první pohled jako reklama na prací prášek. Cíleně vyvolává u svých recipientů pocit, že prací prášky, které znali dosud a domnívali se o nich, že perou docela dobře, stojí ve skutečnosti za starou bačkoru. Připravuje tak jejich psychiku na příjemné překvapení: a nyní tu máme, dámy a pánové, revoluční, efektivní a jediná opravdu účinný ultra-prášek, který vám vybělí vaše mentální a ideologické prádlo jako ještě žádný předtím. Jen s tím rozdílem, že nejde o reklamu na prášek, ale na jediný politicky korektní politický názor.

Výsledky jsou samozřejmě šokující. Celkem 54 procent Čechů vnímá Rusko jako „říši zla“, 71 procent nenávidí Putina a 77 procent Stalina. Hrůzu z ruských agentů má podle průzkumu 68 procent dotázaných a 61 procent respondentů se zdají zlé sny o ruských tancích mířících na Evropu. Jediné, co se mimoděk vymyká ideologické idylce těch správně zmanipulovaných a umravněných Čechů je informace, cudně skrytá mezi ostatními výsledky na konci zprávy, že totiž zřízení případných vojenských základen NATO na českém území odmítá 54 procent obyvatel.

Výrobci tohoto „průzkumu na míru“ i jeho zadavatelé ovšem podcenili hned několik věcí. Z otázek je totiž hned jasné, jak jsou jednostranně vybrané a návodné. Jak ukazuje nedůvěra většiny Čechů k vybudování vojenské základny NATO v České republice, my, Češi, prostě nemáme válčení a vojáky už dob dobrého vojáka Švejka v lásce. A co nás štve odjakživa úplně nejvíc, to jsou cizí vojáci u nás za humny. Jenomže štědře placení rozvědčíci veřejného mínění se ptali záměrně právě na Rusko, přičemž doplnění otázek o vztah ke Stalinovi, který nemá se současným politickým děním noc společného, mluví za všechno.

Ne nadarmo se francouzská, původně marketingová a reklamní agentura, která výzkum na zakázku našich uvědomělých provedla, jmenuje po tajuplném kabalistickém kouzlení a čarování IPSOS. A ne nadarmo se její název v mysli průměrně inteligentního Čecha asociuje se sexuologickým termínem „ipsace“. I výzkum sám je totiž v porovnání s plnohodnotnou sociologickou praxí pouhou masturbací.

Zdroj: Blog autora