Sabina Slonková v propagandistickém stínu Josepha Goebbelse

Samozřejmě, stejně jako nelze srovnávat hru Slavoje Hoštice a F.C. Barcelona, tak také nelze srovnávat propagandistické schopnosti a úspěchy dvou výše uvedených. Životopis Josepha Goebbelse je dostatečně znám, stejně tak jako jeho milostný románek s českou herečkou Lídou Baarovou, zatímco o Sabině Slonkové vím pouze to, že ji snad asi před deseti lety někdo usiloval o život a docela se tomu přestávám divit

Sabina Slonková - Babišová waffen SS?[/

Sabina Slonková – Babišová waffen SS?[/

Fotbal, který hrají jak vesnické kluby v těch nejnižších soutěžích, tak i v Lize mistrů, má naprosto stejná pravidla. Dva mančafty o 11 mužích, nyní i ženách, dvě branky, předpisové hřiště, míč a samozřejmě pravidla.

Cílem této nejpopulárnější hry na světě je dát více branek (gólů) nežli soupeř a tak docílit vítězství, v nutném případě remízy neboli plichty. A v propagandě? Tam je jasným cílem ovlivnit veřejné mínění buď jen ve své zemi nebo ve všech zájmových zemích světa.

Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že Joseph Goebbels byl nekorunovaným králem svého oboru. Propagandu dělal samozřejmě i Adolf Hitler, dělali ji Stalin i Lenin a obrovská spousta jak státníků, tak i novinářů na celém světě.

Svým způsobem děláme propagandu každý z nás každým blogem, který je zaměřen buď proti Rusům nebo na zdravý rozum, buď proti prezidentu Zemanovi nebo na zdravý rozum a konečně, takovým jakýmsi, ehm, ehm vyšším stupněm blogu je propagandistický portál.

To není žádná novinka. Každá strana, každá firma a každý jedinec, který chce v politice něco znamenat, má dnes nějaké svoje stránky, svůj profil nebo dokonce svůj portál. A nejinak je tomu u Sabiny Slonkové,  která poté, co práskla dveřmi v MF DNES má dnes portál s krátkým úderným názvem http://neovlivni.cz/.

A nyní přichází, ostatně jako pro každého propagandistu, ta zásadní otázka a sice, nakolik se veze na vlně oficiální poptávky, všeobecného zájmu nebo zda propaguje své vlastní myšlenky, názory a pohledy na věci kolem nás.

U paní Sabiny se nedomnívám, že tvoří na objednávku. Myslím si, že to, podobně jako kdysi Stanislav Gross myslí upřímně. Jen aby to nedoznalo podobných konců. A v těchto intencích Sabina Slonková, slabý to odvar Josepha Goebbelse píše o Miloši Zemanovi:

Prezident Zeman se umístil v žebříčku Neovlivní.cz i kvůli svým veřejně projeveným pochybnostem o tom, zda Kreml potlačuje lidská práva. A také slovním atakem na ruský symbol boje proti nesvobodě – skupinu tamních aktivistek Pussy Riot.

….

Když zase prezident označil ukrajinského předsedu vlády Arsenije Jaceňuka za premiéra války, reakce z Moskvy byla blesková. “Trefil se přímo do černého,” komentoval to na Twitteru šéf zahraničního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov, jeden z hlavních tlumočníků ruských zájmů na Ukrajině.

Navzdory svým veřejným výrokům prezident nicméně nálepku “Putinova sluhy” odmítá. …“

Svým způsobem je to nádherný pocit, mít za prezidenta někoho, za koho, se i přes některé jeho výstřelky, jako je záliba v Euru, člověk nemusí stydět. Budu peskován, ale po pár prvních letech prezidentství Václava Havla jsem jeho projevům vůbec nerozuměl.

To Václavu Klausovi rozumět bylo. Ale problémy, se kterými se potýkal byly jednak jednodušší a pak také trochu jednotvárné. A teprve Miloš Zeman správně rozčeřil hladinu veřejného mínění, i když špatnou výslovností, tak správnou charakteristikou skupiny Pussy Riot.

Ta vůbec není symbolem jakéhosi „ruského boje proti nesvobodě“, protože osob skutečně proti současnému ruskému režimu smýšlejících je směšná menšina – podpora V.V.Putina je taková, že ji snad měl jen G.W. Bush pouhou malou chvíli po útoku na Dvojčata.

Podpora Pussy Riot není nic jiného než pokus o infikování, doposud celkem ještě nezpitomělé, ruské společnosti virem jakýchsi pofidérních „lidských práv“, které ve svém důsledku neznamenají nic jiného než další pokus o rozklad ruské společnosti tak, aby byla povolná všem západním vlivům a všem západním ziskům.

Hledal jsem ještě nějaké info a nalezl jsem zajímavý Rozhovor Jaroslava Bašty. Už z něj nebudu nic kopírovat, kdo chce, může si jeho názory přečíst. Naštěstí nás ještě Sabina Slonková a další nestačili „zglajšaltovat“.

Zdroj: Blog autora