A tak my u nás žijeme aneb páteční sumář

Zdroj: paulczynski.cz | Malý přehled politických a společenských událostí a jiných zvěrstev, tak jak je zachytili naši úžasní absolventi úžasných humanitárních a filosofických fakult, které nás zásobují analytiky, politology, sociology a jinými úžasnými kavárenskými intelektuály.

Ti potom vystupují způsobem jakoby sežrali všechnu moudrost světa. Občas taky ovšem narazí na zlatou žílu. A tak jsem se rozhodl objevy našich mediálních hvězd přes týden tak trochu sbírat a každý pátek je zveřejnit. Do které škatulky si je zařadí laskavý čtenář, ponechám na něm.

A začneme zostra těžkým průšvihem. Investigativec odhalil, že na úřadu vlády je polívka za 7,- Veřejnoprávní naševaše ČT z toho měla druhé vánoce. Perličkou bylo, kterak se odpovědní pracovníci kroutili jak rýčem přeseknutá žížala s dovednými bajkami o FKSP a bonusu od zaměstnavatele, jakoby ty doplatky nebyly z veřejných peněz.

•Další průšvih. Úřad vlády podle hesla lepší blbá výmluva než kopanec do vajec, zatloukal kolik utrácí za oříšky, které se povalují po stolech v jednacích síních. V době kdy lítají miliardy za Pandury či Grippeny je cena za oříšky opravdu ale opravdu zásadní investigativní počin hodný důkladného mlžení Úřadu vlády.

•Tomio Okamura na začátku kariéry podnikal s lidmi napojenými na mafii, hlásá titulek dalšího média. Začal podnikat s Janem Hájkem, který se znal s Andrejem Korpljakovem, domnělou hlavou ruskojazyčné mafie v Česku. Nakonec se v tom samém článku ukázalo, že Tomio vlastně nic neudělal. Tomu říkám bulvarisace seriozního media.

•Audit odhalil na zlínské radnici desítky netransparentních smluv. To je překvapení. Kdybyste se kluci novinářský chtěli namáhat, našli byste zcela jistě stejný švajneraj na každé radnici.

•Unijní úředníci doporučují členským státům zakázat vstup agresivním izraelským osadníkům. S odůvodněním, že rozpoutávají násilí vůči Palestincům. Prý dokonce už vypracovali seznam agresivních židů. A co tak takovýto titulek? Fašisté z Bruselu vypracovali seznam nepohodlných židů. Adolf Hitler se chechtá ze záhrobí.

•Vyšlo najevo, že brněnští muslimové v čele s výtržníkem Větrovcem stříleli před lety na Silvestra v mešitě do terče z airsoftové zbraně. Islám je zkrátka takové rozverné náboženství. A tolerantní. Ne jako křesťané, kteří ve svých svatostáncích nesnesou ani neozbrojené zpěvačky v pletených kuliších.

•A tak nám odešel Saša Vondra. Chlap co zařízl kšefty zbrojařům-zprostředkovatelům co byli kámoši jednoho černokněžníka kterému už léta všechno prochází. Chlap kterému šli po krku kvůli kauze ve které zjevně nejel, se najednou stal málem hrdinou. Uvidíme až se začas vynoří (a on se vynoří, to si pište) jak pisálci otočí. Možná chlap z obrany přejde do útoku.

•Šéf strážníků se stotisícovým platem dostal 6 let za úplatek 150 tisíc ke kterému se sám přiznal, ačkoliv u soudu plakal co se do přítomných vešlo. Při srovnání tohoto trestu s jinými úplatkáři se možná nadějeme stavu, že někdo dostane 30x doživotí.

•Jediné co mi v titulcích schází, že za všechno může Klaus.

•Jo a abych nezapomněl. V Bruselu rozsvítí havloidní umělec Jiří David repliku Havlova neonového srdce. Ale Havel-nehavel, srdce musí splnit evropské bezpečnostní normy. Musí být proto o 200 kilogramů lehčí než to půltunové pražské. Nemít tuhle informaci, měl bych zkažený víkend.

A skončíme vesele. Známý sbormistr Kulínský se vrací k dirigování. Že nevíte kdo to je?