Jaké celebrity, takový národ. To že jsou pitomé značí jen jedno, jsme po většině pitomci…

Dnes mi přišel mail „A těmhle blbkám říkají média celebrity!“, v jehož příloze známé moderátorky, zpěvačky a herečky odpovídají před kamerou na vědomostní otázky stylem porouchané plynové karmy, ve které se informace ani neohřejí. Je na ty hezké holky opravdu tristní pohled, když předvádějí, že neznají věci, které se učí už na základní škole, a ještě se to snaží bagatelizovat Ale buďme spravedliví, je to jen a jen jejich vina?

celebrita a veš z Krnova

celebrita a veš z Krnova

Někdo je přece musel nechat tu základku prolézt! Některé z nich snad kdosi kdesi nechal udělat i maturitu! A proč by ony samy měly na sobě nějak pracovat, když je média (hlavně ta bulvární, ale to jsou dnes už skoro všechna) od puberty školí, jak rozvést ženatého muže, jak ulovit milionáře, jak se stát módními doplňky úspěšných (myslí se tím samozřejmě bohatých) mužů, no zkrátka jak být vždy a všude V. I. P. ?

Cizí slovo celebrita znamenalo kdysi člověka, který vyniká ve svém oboru, lékařskou či vědeckou kapacitu, vynikajícího umělce, Mistra s velkým M. Dnes se stává celebritou každý, kdo se párkrát objeví na televizní obrazovce nebo na titulní straně nějakého tištěného „shitu“.

Dokonce i o notorického ožralu, který s rekordním obsahem alkoholu v krvi sjede s traktorem do rybníka, se přetahují televize s různými blesky a rytmy života. Tak proč ne tyhle milé české slepičky – bílé, černé, rezavé či kropenaté? Že jsou pitomé?

Ale nejsme náhodou pitomí my, kteří na sobě a na sebe (ba i na jiné) pracujeme v nudných profesích, ve kterých člověk musí něco umět a znát? Ať si odpoví každý sám za sebe. Já to neumím.

Zdroj: Blog autora