Bože, ten duševně nemajetný Špidla je zpět na scéně a zase připraven lidem škodit

Vladimír Špidla je zajímavý politický úkaz. Člověk by čekal, že se neúspěšný předseda vlády a ČSSD stáhne po své neslavném působení v Evropské komisi do ústraní a přestane nás oblažovat ódami na sociální stát. Opak je bohužel pravdou. Špidla je dnes šéfporadcem předsedy vlády a spolu s ministerstvem práce a sociálních věci připravuje koncepci, která výrazně zasáhne do obecních rozpočtů.

Taková jedna pidla, pardon - Špidla

Taková jedna pidla, pardon – Špidla

Pokud vláda připravovaný zákon schválí, budou muset obce zřizovat sociální byty, které mají pomoci bezdomovcům, zvláště pak ženám. “Ženy mají obecně nižší příjmy než muži, nemají finanční rezervu. Jejich bezdomovectví méně souvisí s osobním selháním a vlastnostmi, které hrají roli u mužů,” říká Vladimír Špidla. Divím se, že po tomto prohlášení nepořádají feministky protesty a nežádají Špidlovu hlavu. Katem by byla samozřejmě žena…….

Bezdomovectví je v prvé řadě selháním jednotlivce. A je úplně jedno, jakého pohlaví ten či onen jednotlivec je. Každá životní situace má řešení, pokud se k ní člověk postaví čelem, má snahu a odhodlání ji řešit. Samozřejmě zde hraje roli i rodina. Byť je pravdou, že pokud rodina pomůže jednou, dvakrát a dotyčný žije i nadále životem, který ho již dvakrát dostal na ulici, pak i těm nejskvělejším příbuzným dojde trpělivost a dávají od takového člověka ruce pryč. A dělají zcela správně. Vždy je to o osobní odpovědnosti. Pokud ta chybí, pak nepomůže ani svěcená voda.

Obecní rozpočty jsou již nyní pořádně napnuté a díky Babišově neschopnosti vybírat daně je zlepšení v nedohlednu. Možná by nám měl pan šéfporadce Špidla prozradit, kde mají obce vzít peníze na sociální byty. Opět jsme svědky socialistického uvažování. Vymyslíme výdaj, ale už se nestaráme o to, kde na jeho financování vezmeme peníze. A snad se shodneme, že přínos takového vydání je fakticky nulový. Nechme na obcích a městech, zda chtějí mít koncepci sociálního bydlení. A pokud už něco takového jako sociální byty zřídí, nechť to jsou zase města a obce, kdo rozhodnou, koho, na jak dlouho a za jakých podmínek v nich ubytují.

Zdroj: ePortal.cz