Ruského vojáka dělá uniforma, vy paka z agentury Bloomberg!

loading...

Hloupost lidská opravdu nezná mezí. Já nevím, jestli na Ukrajině bojují příslušníci pravidelné ruské armády, která 9. května tak krásně pochodovala na Rudém náměstí. Mělo to vysokou štábní úroveň, že? Ale, vezměme to od začátku a sice od Dobrého vojáka Švejka. Zatímco první díl toho filmu byl opravdu velmi zábavný, tak v tom druhém se už trochu moc bojovalo a jaksi to také ztratilo švih. Ten Haškův humor se mi v tom druhém díle zdál již méně zábavný.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

V roce 1968 nebo začátkem roku 1969 jsme u přátel v Západním Berlíně zdatně popíjeli víno, když v tom jsem v jejich knihovně objevil německý překlad Švejka. Předčítal jsem jim tu pasáž, jak opilý feldkurát Katz jede z návštěvy drožkou a četní mělo fenomenální úspěch.

Po pár dnech, kdy jsme s přítelkyní pozvali ještě pár hostů a já měl znovu předčítat, úspěch byl mdlý. Jedna ty pasáže už nebyly tak zábavné a hlavně, aby střízlivý předčítal Haška střízlivému publiku, nemá příliš naděj na úspěch.

To jsem se ale, jak je u mě obvyklé, trochu zamotal, protože jsem nechtěl říci nic jiného, než to, že ve druhém díle se Švejk z legrace převlékne do ruské uniformy, je zajat a když bezelstně prohlásí, že je Čech, je souzen pro dezerci a velezradu a má být popraven.

Prostě a jednoduše, bez uniformy je voják co? No přece pitomej civil a nic jinýho. A za pitomce nás má také autor tohoto článku, kde tvrdí, že nelze nalézt těla padlých ruských vojáků, když tam tedy sakra někde musí být, protože to tvrdí všechny americké rozvědky a že jich je.

loading...

Každý padlý voják se pozná podle uniformy. To je naprostý základ. A pokud by pravidelná ruská armáda Ukrajinu napadla, tak by to jednak udělala řádně ustrojena a pak by také už dávno byla na hranicích s Polskem.

Ale jestliže nějací Rusové na Ukrajině bojují, což já samozřejmě nemohu vyloučit, tak tam asi nebojují „řádně ustrojeni“, ale bojují tam v nějakých maskáčích z frcu, které lze koupit v každém Army Shopu. A kromě řádné ukrajinské armády tak asi bojují všichni.

Separatisté, prapor Azov, žoldnéři najatí ukrajinskou vládou a placení USA, žoldnéři najatí separatisty a placeni Ruskem, samotní separatisté a buhvíkdoještě. No a když se bojuje, tak jsou padlí. A obvykle ne jeden voják, ale víc.

A po boji je třeba je pohřbít. A na ty separatistické padlé přijede buldozer, vyhrábne hrob, těla se ta nahází a zase je buldozer zahrne. Ale ne, tak to není, za rohem tam podleJosh Rogina z agentury Blobmerg stojí RUSKÉ MOBILNÍ KREMATORIUM a číhá, aby případného Rusa zpopelnilo.

Nechápu, který blbec by se chtěl probírat hromadou mrtvol v masovém hrobě a podle jistých, blíže neurčených znaků, přebírat mrtvoly a rozlišovat „ukrajinské Rusy“ od „ruských Rusů“.

Celá ta ptákovina má v podstatě jeden jediný účel. Přesvědčit pár hejlů, že ruští vojáci na Ukrajině jsou a nikdo o nich neví, protože jsou zpopelněni. To opravdu může zbaštit jen opravdový naiva.

loading...

Voják se pozná pouze a jedině podle uniformy a identifikační známky. Tečka. Popřípadě snad ještě podle tetování, ale to mi připadá přitažené za vlasy. A pak také ještě ta pitomost, cituj doslova:

„Rusové se pokoušejí skrýt své oběti tím, že s sebou berou mobilní krematoria. Pokoušejí se je ukrýt nejen před světem, ale i před Rusy, kterých se to týká.“ Tím měl na mysli rodinné příslušníky, kteří pátrají po zmizelých vojácích.

Jasně. Takže ruské cestovní kanceláře pořádají dovolenkové zájezdy na Donbas, výpravu doprovází buldozer, ten odkrývá hroby a „turisté“ vybaveni rouškami hledají toho svého padlého? Větší nesmysl si lze jen těžko představit.

Pokud nějaký Rus na Ukrajině padl, tak se prostě nevrátil domů a jeho rodina to docela jistě zaregistrovala. A myslím, že způsob, jak byl pohřben je jim celkem jedno.

Zdroj: Blog autora

Čtěte dále:

Jen díky O2 TV mi ti idioti z ČT 24 nezkazili poži... Ne, že bych byl nějak zvlášť žhavý na vojenské přehlídky. Sám jsem jich užil. Nejprve se pár hodin čumí ve parném slunci a saniťáci jsou v pohotovosti...
Užijme si spolu den bez chodců a cyklistů! Velkolepým způsobem oslaví česká města ve čtvrtek 29. září Mezinárodní den bez chůze a cyklistiky. Loni se tato akce uskutečnila ve skromných poměrech...
Je Stát Izrael zlodějem palestinských a syrských v... Světová media se intenzívně zabývají otázkou Blízkého východu. Bohužel se stává smutnou pravdou, že mnohá média, lidskoprávní aktivisté, bojovníci za ...
Opravdu je na Ukrajině tak nebetyčný bordel? V souvislosti s ročním výročím katastrofy letu MH17 se tato otázka nabízí víc než naléhavě. Ztráta zbraně je jednou z nejhorších věcí, která příslušní...
Více jak jeden milion ročně z Vašich peněz pro Tom... Vláda se rozhodla "zlomit xenofobií odpor" české veřejnosti proti masivnímu příchodu imigrantů z Asie a Afriky. Jednou z aktivit má být i kampaň "musl...
Falešné hry na nenávist. Pobodaného muslima zradil... Na konci ledna byl v pražských Vršovicích pobodán muslim. K činu došlo pouhý týden před největšími „protiimigrantskými“ demonstracemi, které v Praze a...
Tohle už není Česká republika, ale jedna velká šik... Máme ještě v živé paměti, jak se lidé předzásobovali starým typem žárovek. Po roce 2012 už lze totiž zakoupit pouze ty úsporné, z důvodu nařízení Evro...
Jiří Weigl: Služební zákon je krokem k neodpovědno... Nová vláda se připravuje realizovat krok, k němuž nemělo odvahu osm vlád předchozích – přepracovat, přijmout a uvést do života zákon o státní službě. ...
Rudé právo lhalo ve jménu komunismu, Lidové noviny... Jinak už nemohu asi reagovat na naprostou lež na titulní straně dnešních Lidových novin. V titulku se tam dočteme, že „Tříkrálovou sbírku hatí fáma o ...
Tak nejen různi Šafrové a Slonková za peníze Ameri... Ruská propaganda v Česku sílí, upozorňuje BBC. Od propuknutí ukrajinské krize rostou proruské weby v České republice jako houby po dešti, píše BBC. Pr...
loading...