Víkendové hlody aneb miluji naše média

Zdroj: paulczynski.cz | Když jsem v pátek vymyslel novou rubriku hlody páteční, netušil jsem, že se dá naplnit už přes víkend.

Richard M. Weaver napsal před nějakými sedmi desetiletími: Všeobecná důvěra v tištěné slovo vyzdvihla novináře do postavení věštců či proroků. A přesto – lze je snad lépe charakterizovat než následujícím citátem z Faidra? „Budou si počínat jako vševědoucí, ale vědět nebudou vesměs nic. Budou nám na obtíž a vejdou ve známost tím že mají znalost odtrženou od reality.“

Nu a co jsem se dočetl:

•Proradný Kalousek bude brzy vymeten z politiky. Ale konce škod, které napáchal, možná ani nedožije. Napsali na EU portále. Jestli jim tam někdo pošle kontrolu z berňáku obávám se že nedožijí oni.

•Eurozprávy poskytly zprávu zásadního významu: Prsa Agáty Hanychové obdivoval i kandidát na prezidenta ČR! Prezidentský kandidát Přemysl Sobotka se musí ukazovat na různých společenských akcích, aby byl vidět v médiích. Tentokrát ale spojil příjemné s užitečným. Prohlédl si velmi zblízka poprsí modelky Agáty Hanychové. Co na to paní Sobotková není známo, ale Přemek prý už na jedno oko vidí.

•Radní města Brna zatrhli obyvatelům sídliště Kamechy pojmenovat své náměstí jako Horní. Prý je na místě zvolit něco sofistikovanějšího. Doporučili zvolit nějakou osobnost. S ohledem na složení brněnské vládnoucí koalice bych to viděl na Onderkovo.

•Nečas: Kontroly zaměřené na švarcsystém (nepovolené zaměstnávání lidí na živnostenský list) by měly skončit, postrádají smysl. Dá se tudíž řící, že stovky úředníků dělají zbytečnou práci. Premiér Nečas považuje současnou podobu kontrol za chybu a chce je nechat přehodnotit. Jak u blbejch na půdě. Napřed to nebyl zločin, pak to byl zločin a už zas to zločin nebude. Panečku, to se to podniká. Chudáci podnikatelé musí být zmateni jak pes Goro před Tokyem.

•Kokta se s Partyšovou rozvádí a prý je to tutovka. Tvrdí to prý i Ornella Štiková. Je vynikající že v telce se zabývají těmito 3,14čovinami, zatímco v pásmu Gazy se napětí dá krájet. Ovšem naši investigativní zpravodajci raději onanují nad jakýmsi pseudovztahem rozpadajících se Frankensteinů.

•Byla bych ve všem jiná než Klaus! Hrdě vyhlašuje Táňa Fischerová. Jen velice obtížně hledám s tou paní nějakou názorovou shodu, ale na tomhle se tedy stoprocentně shodneme napsal bloger Havránek. Rád se bavím, ale když něco takového s naprostou vážností kandiduje na prezidenta republiky, to už tedy končí veškerá sranda! Jo a víte jak se stupňuje přídavné jmébo hodný? 1 stupeň hodný 2 stupeň hodnější 3 stupeň nejhodnější 4 stupeň Táňa Fischerová

•Nejhledanější americká ekoteroristka která zapalovala fabriky co podle jejich skupiny poškozovaly životní prostředí se po 10 letech vzdala FBI. Ta dáma s rozkošným eko-knírkem jen chtěla chránit zvířátka a květinky, tak proč jste na ni zlí? Naši Zelení v čele s Liškou by měli vytáhnout do boje za její osvobození. Šupšup demonstrovat na Václavák! Pokud vás tam tedy Ponert pustí.

•Mnozí pitomci jásají, že se z Palestiny stal stát. Sancta simplicitas. Hlasování pro povýšení statusu Palestiny v OSN neznamená zároveň její bilaterální uznání z hlediska jednotlivých států. Abbás se nažral a OSN zůstalo nedotknuté.

•Prezidentští kandidáti Služebnípivo a Objímač stromů zašli žebrat o podporu bolševika. Na Aktuálně vyběhl titulek: KSČM vybírá prezidenta. Nic tak odpudivého jsem dlouho nečetl.

•Zaorálek komentuje rozhodnutí Klause a Nečase nejet na předání Nobelovy ceny míru pro EU. To se opravdu nedá poslouchat, když se doktor Cvach české zahraniční politiky Lubomír Zaorálek rozohňuje, že stejně jako on všichni ostatní nečouhají z eurounijní řiti. Až se Barroso pověsí, Zaorálek poběží taky. Oslové z Osla jim pak za to udělí nobelovku. Nemohu si pomoci. Lubomír Zablowjob je prostě kretén!

•“Na rovinu říkám, že jsem amatér, že nejsem ani génius, ani intelektuál,“ říká Tomio Okamura v rozhovoru na Novinky.cz. A člověk si pak říká, jestli si zaslouží amatérský „neintelektuál“ sedět na Hradě? Na druhou stranu, alespoň by tam měl obyčejný člověk, který čte Blesk, poslouchá Novu a chodí do kina na Troškovy filmy, skutečně zástupce stejné krevní skupiny.

•“Landa má prostě o mě strach“, říká Karel Janeček v rozhovoru pro MF DNES. A já se musím k Žitovi 44 připojit. Také mám o pana Janečka strach. Doufám, že v obavách o jeho duševní stav nežiji jen já sám.

A na závěr jedna veselá. A pak že dědek furt jenom spí. I když nad kozama dovede slintat i kojenec.

Mějte pěkný týden.